Темної матерії може не існувати — вчені

14 января 2021, 15:18 | Lifestyle

Вчені сумніваються в існуванні темної матерії.

Вчені не виключають, що пошук темної матерії може виявитися марним, тому що немає доказів її існування. Про це повідомляє видання Futurism. 

Передбачається, що приблизно три чверті всієї речовини у Всесвіті складається з темної матерії — субстанції, яка взаємодіє з видимою матерією через гравітацію. Однак вчені до цих пір не знайшли ніяких прямих доказів її існування.

Згідно з новим дослідженням міжнародної групи вчених, цей пошук може виявитися марним. Вони стверджують, що наше обмежене наукове розуміння гравітації, можливо, не в змозі пояснити дивну гравітаційну поведінку галактик. Іншими словами, дивну поведінку галактик викликає не темна матерія — ми просто не до кінця розуміємо природні закони, що керують матерією.

У своєму недавньому дослідженні команда вчених стверджує, що модифікована теорія ньютонівської динаміки (MOND), вперше запропонована на початку 1980-х років ізраїльським фізиком Мордехаєм Мілгрома, може пояснити існування таємничого гравітаційної поведінки зірок, яке вчені зазвичай пояснюють темною матерією.

Ця теорія замінює загальну теорію відносності Альберта Ейнштейна і закон всесвітнього тяжіння Ньютона, стверджуючи, що гравітаційна сила, яку відчувають зіркою, повинна бути розрахована зовсім іншими способами.

Згідно MOND, руху об’єкта у Всесвіті залежать не тільки від маси самого об’єкта, але і від гравітаційного тяжіння всіх інших мас в космосі — так званого ефекту зовнішнього поля.

Вчені висунули безліч теорій, намагаючись пояснити, чим може бути темна матерія: від первинних чорних дір до слабо взаємодіючих масивних частинок, відомих як вімпи.

На думку Стейсі Макгі, завідувача кафедри астрономії Кейсовского університету Західного резервного району, теорія MOND була здатна передбачити ряд астрономічних спостережень ще з тих пір, як її вперше висунули в 80-х роках.

«MOND — єдина теорія, в якій всі прогнози зазвичай збуваються», — підсумувала МакГі.

Нагадаємо, нардеп від «Слуги народу» Дмитро Наталуха представив у парламенті законопроект про внесення змін до держрегулювання космічної діяльності.

Крім цього, Нобелівську премію з фізики присудили за дослідження чорних дір.

Астрофізики показали перші зображення чорної діри

Фото: fainaidea

Статьи по теме
Скандал через Росію. TikTok-блогерка відповіла на «контрольне запитання» Міноборони Скандал через Росію. TikTok-блогерка відповіла на «контрольне запитання» Міноборони
21 января 2021, 19:05 | Lifestyle
Комаровський розповів, чим історія Навального цікава для світової медицини Комаровський розповів, чим історія Навального цікава для світової медицини
21 января 2021, 14:42 | Lifestyle
Кіркоров: мій друг Зеленський відрікся від мене Кіркоров: мій друг Зеленський відрікся від мене
20 января 2021, 22:35 | Lifestyle
Лукашенко занурився в ополонку на Водохреще (відео) Лукашенко занурився в ополонку на Водохреще (відео)
20 января 2021, 16:49 | Lifestyle
Кіркорову заборонили в’їзд до Литви Кіркорову заборонили в’їзд до Литви
20 января 2021, 16:45 | Lifestyle
У «Кварталі 95» прокоментували продаж «Ліги сміху» російському ТБ У «Кварталі 95» прокоментували продаж «Ліги сміху» російському ТБ
19 января 2021, 22:07 | Lifestyle
У Сахарі випав сніг У Сахарі випав сніг
19 января 2021, 13:29 | Lifestyle
Російський телеканал запускає франшизу «Ліги сміху» студії «Квартал 95» Російський телеканал запускає франшизу «Ліги сміху» студії «Квартал 95»
19 января 2021, 11:59 | Lifestyle
Lifestyle