Мовний омбудсмен: інцидент в Одесі показав, яку мову потрібно захищати

12 октября 2020, 22:28 | Новини

Качка подякував за швидке звільнення викладача.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вимагає від Міністерства освіти і науки України провести роз’яснювальну роботу з усіма навчальними закладами після інциденту в Одесі, де вчителька стала цькувати ученицю через українську мову. Про це він написав у Facebook.

«Жахливий інцидент, який стався в гімназії №4 міста Одеса, де вчителька дозволила собі неприпустиму поведінку з дитиною через українську мову — це відповідь на питання, яку насправді мову намагаються утискати, і яка потребує державного захисту в Україні», — йдеться у повідомленні мовного омбудсмена.

У зв’язку з чим уповноважений із захисту державної мови заявляє, що подібні вчителі, вихователі або методисти, які все ще дозволяють собі так поводитися з дітьми, не мають ніякого права займати такі посади.

«Звертаюся до Міністерства освіти і науки України з вимогою провести відповідну роз’яснювальну роботу з усіма навчальними закладами, щоб попередити і не допустити подібних випадків обмеження здобувачів освіти. Вважаю, що будь-які прояви дискримінації людини, в тому числі за мовною ознакою, повинні бути покарані. Дякую департаменту освіти і науки Одеської міськради та директорові школи за оперативну реакцію — звільнення вчителя», — додав Кремінь.

Нагадаємо, в селі Решуцьк Рівненського району під час уроку на очах першокласників побилися дві вчительки.

До цього вчительку з Харкова покарали за цькування учениці, чиї батьки не здали гроші на торт. Дівчинку змусили залишитися в класі протягом всього заходу з відзначення закінчення чверті, її не пригостили тортом, і вчитель при всьому класі присоромив ученицю за те, що її батьки не здали гроші.

Крім того, у Вінницькій області суд виправдав учительку, яку звинувачували у знищенні 260 українських прапорів. Жінка відмовлялася визнавати себе винною, і суд в результаті прийшов до висновку, що звинувачення проти неї не доведені.

Поліція завела адмінсправи на київського вчителя через цькування.

Фото: Агрополит

Lifestyle