Комаровський дав прогноз, коли закінчиться пандемія COVID-19

12 октября 2020, 12:13 | Головне

Медик розраховує на колективний імунітет і недорогу вакцину.

Український педіатр Євген Комаровський заявив, що коронавірус вийде перемогти тоді, коли їм перехворіють більше 60% людей або коли з’явиться недорога безпечна вакцина. Про це він повідомив на своєму офиційному сайті у відповідь на запитання читачки.

«Ключове слово тут «недорога». А скільки доз вакцини знадобиться? Як швидко ми отримаємо доступ до неї або хоча б зможемо захистити групи ризику?», — зазначив медик.

За його словами, пандемія може завершитися до кінця 2022 року.

«За моїми розрахунками, якщо буде ефективна вакцина, то це все закінчиться до кінця 2022 року. А якщо не буде, то, швидше за все, теж закінчиться до кінця 2022 року. До цього часу у нас буде факт колективного імунітету, а коронавірус стане тим захворюванням, до якого ми буде ставитися точно так же, як до грипу», — прогнозує Комаровський.

Медик вважає, що COVID-19 буде викликати локальні спалахи та «косити свої жнива з жертв». При цьому карантинні обмеження не здатні принципово змінити ситуацію, зазначив він. За словами Комаровського, як тільки слабшають обмежувальні заходи, вірус стрімко повертається.

«Я не вірю — і ніхто вже не вірить, — що карантинні обмежувальні заходи здатні скільки-небудь принципово щось змінити… Можна дійсно непогано впоратися з вірусом на Кіпрі або в Новій Зеландії, але чудово буде до тих пір, поки країна закрита для світу. Як тільки відкрилася, обов’язково почнеться підйом захворюваності», — зазначив він.

Медик зазначив, що ситуація буде тривати до тих пір, поки більше 60% або більше 80% вироблять антитіла.

Комаровський додав, що не у всіх країн є можливість, як в Ізраїлі, «закрутити всі гайки» і вижити в таких умовах, так як для багатьох з них це обернеться економічною загибеллю.

При цьому медик заявив, що так як зараз вірус активно поширюється, а багато країн «послали» жорсткі обмеження, щодня занедужують десятки тисяч людей. У зв’язку з цим вироблення колективного імунітету буде наростати дуже стрімко, вважає Комаровський.

«Серйозний підйом захворюваності буде, по меншій мірі, в наших краях, після початку опалювального сезону. Як тільки ми закриємося в приміщеннях, припинимо провітрювати і станемо обігріватися, тут же впаде вологість повітря, вірус буде цілодобово зберігатися в цьому повітрі, і буде хворіти більша кількість людей», — пояснив він.

Комаровський нагадав про свої прогнози, що пандемія закінчиться станом на 1 травня або 1 червня.

«Але всі наші надії на ультрафіолет, відкриті простори не спрацювали. Чому? Тому що ми — і це глобально — переоцінили можливості контактної передачі вірусу (всі ці санітайзери, миття рук) і недооцінили вплив аерозольної передачі, можливості вірусу накопичуватися в повітрі і залишатися в ньому тривалий час в умовах, коли немає адекватного повітрообміну в приміщенні», — зазначив він.

Також Комаровський додав, що в спекотну пору все сидять по домівках з включеними кондиціонерами, які ганяють по колу один і той же повітря, не знезаражуючи його.

Раніше лікар-педіатр не став прогнозувати, коли в світі може закінчитися пандемія коронавірусу.

Крім того, доктор Комаровський заявив, що у деяких людей формується «неспецифічний» імунітет до коронавірусу, тому в частині сімей, де є один інфікований, інші залишаються здоровими.

Також медик сказав про масштаби коронавірусу в Україні, що країна вже увійшла до «чорної зони».

Комаровський розповів, як зберегти психічне здоров’я під час коронавірусу

Фото: profile.ru

Lifestyle