Вчені повідомили, які ускладнення після коронавірусу проявляються найбільш часто

9 января 2021, 14:50 | Головне

Після перенесеного коронавірусу частина ускладнень набувають хронічного характеру.

Вчені з Бельгії і Нідерландів в ході проведених досліджень процесу відновлення пацієнтів після COVID-19 виявили у коронавірусу ознаки хронічного захворювання. Результати роботи опубліковані в Journal of Clinical Medicine, повідомляє агентство РИА «Новости».

Автори дослідження звернули свою увагу перш за все на хворих з легкою формою COVID-19, яких більшість. Вчені проаналізували дані про 1837 щодо молодих хворих (середній вік 47 років), у яких після амбулаторного лікування зберігалися якісь скарги протягом більше трьох місяців. З’ясувалося, що майже у половини з тих, що перенесли хворобу зросла потреба в догляді, а кожен третій став потребувати сторонньої допомоги.

Із загальної вибірки 98% пацієнтів відчували втому, у 90% відзначалася м’язова слабкість, у 88% — проблеми зі сном, а у 87% спостерігалися різні болі. Багато скаржилися на зниження продуктивності праці і необхідність у медичній допомозі. При цьому у 86% хворих до цього не було проблем зі здоров’ям, однак тепер такими себе вважають лише 6% від загального числа учасників дослідження, 64% оцінили свій стан як «помірне», а 30% називають його поганим.

Нагадаємо, що заступник радника президента США Дональда Трампа з національної безпеки Метью Поттінгер назвав витік з лабораторії у Китаї  найбільш «достовірною» теорією виникнення епідемії.

До цього Китай засекретив дослідження про походження коронавірусу.

Препарат від COVID-19 збільшує ризик смертності та аритмії — дослідження

Фото: facebook

Lifestyle