Шарій показав, як Бігус «освоював» десятки мільйонів гривень від організацій

14 октября 2020, 21:43 | Новини

Медіаексперт заявив, що журналіст йде від сплати податків при отриманні коштів від зарубіжних організацій.

Лідер «Партії Шарія», медіаексперт Анатолій Шарій розповів, від яких організацій отримує кошти журналіст Денис Бігус, і пояснив, чому його дії незаконні. Відео з розбором звіту по грошах опубліковано на YouTube-каналі блогера.

Шарій зазначив, що з 2015 по 2020 рік на ФОП Бігус перевели понад 2 млн грн, в той же час після кожного свого розслідування він просить в українців грошей.

Шарій показав, як Бігус «освоював» десятки мільйонів гривень від організацій - 1 - изображение

При цьому Бігус має кілька ФОП, яким, згідно з документами, допомагають представництво ООН в Україні, фонд американського фінансиста Джорджа Сороса «Відродження», посольство Нідерландів і посольство США.

Шарій вказав, що в цілому компаніям, оформленим на Бігус, перевели 74 млн 172 тис. Грн: наприклад, ФОП Бігус — 2 млн, «Пітерфальк бюро» — 13 млн, «Девідсуше студіо» — 5 млн, «Канцелярська сотня» — 5 млн, «Том 14» — 49 млн 182 тис. грн.

При цьому в кожній з ФОП числиться по одному працівнику — і це сам Бігус. У той же час «Том 14» українці перевели 225 тис. грн.

Шарій зазначив, що після надходження гроші перераховують наближеним до Бігусу людям. Наприклад, на ФОП Чаплинського, який є співвласником «Канцелярської сотні», надійшли десятки тисяч гривень.

Також подібні великі суми постійно виводяться на ФОП юриста Bihus.info Володимира Харечко, отримує їх і ще один юрист Бігус Євген Воробйов.

За словами Шарія, засоби виводять практично в один і той же час, тому що Бігус не захотів оформляти своїх спрацівників як на зарплатню, а оформив як ФОП, що незаконно. В цілому їм заплачено майже 44 млн грн.

Медіаексперт пояснив, що якщо відносини мають системний щомісячний характер, то повинні бути укладені цивільно-правові договори і виплачуватися податки.

Не єдиний податок в 5%, як ФОП, а податок на доходи — 18%, військовий збір — 1,5%, єдиний соціальний внесок. При щомісячній оплаті на ФОП має місце завуальована виплата зарплати, а значить, ухилення від сплати нарахувань і відрахувань, зазначив Шарій.

Таким чином Бігус йде від податків, заявив блогер.

Крім того, в документах вказано, що 290 тисяч нарахувань отримав журналіст Bihus.Info Олександр Курбатов. До цього Шарій заявляв, що Офіс президента замовляв Курбатову розслідування про віллу блогера.

Також в документах вказано нардеп від партії «Голос» Ярослав Юрчишин, який отримав 75 ​​тис. грн.

Шарій зазначив, що в грудні 2019 року ФОП Бігус отримали від Європейської комісії 185,5 тис. євро.

При цьому з 2016 по 2020 роки 2,8 млн грн перерахувало «Відродження», 10 млн грн — «Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні», 2,9 млн грн — посольство Нідерландів, 475 тис. грн — посольство США, 2,4 млн грн — представництво ООН в Україні.

Раніше Шарій повідомив, що Бігус за вказівкою Офісу президента написав на нього заяву до Державної фіскальної служби нібито за підробку документів під час відкриття ФОПа.

Також медіаексперт подає в суд на проект Bihus.info через «розслідування» про фінансування ППШ.

До цього Служба безпеки України прийшла з обшуками до офісу компанії «БРСМ-Нафта», заявивши, що дії не пов’язані з Партією Шарія.

Шарій виграв суд проти видання «Обозреватель»

Фото: Громадське

Lifestyle