Комітет Генасамблеї ООН ухвалив резолюцію про боротьбу з героїзацією нацизму. Україна і США були проти

19 ноября 2020, 01:12 | Новини

За документ, запропонований РФ, проголосували 122 держави, 53 утрималися і два висловилися проти.

Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН на засіданні в середу, 18 листопада, прийняв російський проект резолюції про боротьбу з «героїзацією нацизму, неонацизмом та іншими видами практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов’язаної з ними нетерпимості». Про це повідомляє ТАСС.

У тексті, співавторами якого стали понад два десятки країн, виражається «глибока стурбованість з приводу героїзації в будь-якій формі нацистського руху, неонацизму і колишніх членів організації Ваффен-СС, в тому числі у формі спорудження пам’ятників, і проведення публічних демонстрацій в цілях прославляння нацистського минулого , нацистського руху та неонацизму».

Представник України звинуватив авторів резолюції в «маніпулюванні історією», «втручання до внутрішніх справ держав», а також «використання Генасамблеї як інструменту для державної інформаційної кампанії, щоб прикрити агресивну міжнародну політику».

Представник США підтвердив, що його країна високо оцінює «героїзм, внесок і жертви країн-союзниць, які здобули перемогу над нацистською Німеччиною в 1945 році». При цьому, на його думку, проект резолюції став «спробою легітимізувати дезінформацію з боку Росії, яка очорнює сусідні держави під цинічним прикриттям боротьби з героїзацією нацизму».

Раніше прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон під час телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним висловив вдячність за внесок СРСР до перемоги над нацизмом

Крім цього, президент України Володимир Зеленський приїхав на кордон з Росією з червоним маком на піджаку і вшанував пам’ять загиблих у Другій світовій війні.

До цього посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що вшановує жертв нацизму в Берліні окремо від Росії.

Пєсков звинуватив українських розробників у пропаганді нацизму через комп’ютерну гру.

Фото: evreimir

Lifestyle