Зеленський підписав закон, що дозволяє електронну торгівлю ліками

12 октября 2020, 20:25 | Головне

Документ на законодавчому рівні регулює дистанційну торгівлю ліками.

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до статті 19 Закону України« Про лікарські засоби »щодо здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами» № 904-IX. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Зокрема, закон дозволяє компаніям, що мають ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами, здійснювати електронну роздрібну торгівлю такими засобами (за винятком окремих категорій ліків), а також організовувати і здійснювати доставку ліків кінцевим споживачам, в тому числі із залученням третіх осіб на договірних засадах.

Відзначається, що документ встановлює перелік основних вимог до дистанційної торгівлі ліками для аптечних установ, вимог до їх зберігання, відпуску та транспортування.

«Відповідно до закону, продавець має право доставляти ліки споживачеві власною кур’єрською службою або залучати на договірних засадах кур’єрські служби доставки, операторів поштового зв’язку, які повинні дотримуватися умов зберігання медикаментів. Відповідальність перед споживачем за збереження якості лікарського засобу та дотримання визначених виробником умов його зберігання несе компанія-продавець, яка здійснює електронну роздрібну торгівлю», — йдеться в повідомленні.

Також закон «гармонізує чинне законодавство України» в сфері дистанційної торгівлі ліками до законодавства Європейського Союзу.

В ОПУ вважають, що закон зробить ліки доступнішими.

Раніше Зеленський радісно відреагував на запитання журналіста про падіння його рейтингів в українців, засміявшись і заплескавши в долоні.

Також Зеленський заявив, що хоча він не впливає на правоохоронні органи, але все олігархи, включаючи колишнього президента України Петра Порошенка, повинні дотримуватися закону.

Раніше Велика палата Верховного суду України постановила, що Зеленський під час виконання своїх службових обов’язків зобов’язаний розмовляти тільки українською мовою, спілкування будь-якою іншою мовою заборонене.

Зеленський розповів про ставлення Трампа і Байдена до України.

Фото: Містер Блістер

Lifestyle