Заборона на експорт деревини з України визнана незаконною — Єврокомісія

14 декабря 2020, 12:49 | Головне

ЄС закликає Україну якнайшвидше скасувати заборону на експорт лісу-кругляка.

Європейський союз очікує, що Україна скасує прийнятий в 2015 році заборону на експорт необробленої деревини. Про це говориться на сайті Єврокомісії.

Напередодні було оприлюднено рішення арбітражу з ЄС по лісу-кругляку. Як повідомив торговий представник України Тарас Качка, Україна має право обмежувати експорт лісу за певних обставин, але в той же час повинна відкоригувати свою заборону від 2015 року.

У Єврокомісії чекають, що Україна скасує заборону.

«Остаточне рішення комісії по врегулюванню суперечок, створеної відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, встановило, що український заборона на експорт всієї необробленої деревини несумісний з Угодою про асоціацію. Отже, очікується, що Україна скасує заборону на експорт деревини якомога швидше. Цей висновок завершує перший в історії торговельну суперечку ЄС в рамках двосторонньої угоди», — повідомляє сайт Єврокомісії.

В Єврокомісії уточнюють, що ЄС підтримує Україну різними проектами в галузі охорони навколишнього середовища, однак український заборона на експорт «не відповідає цій меті».

«Рішення означає, що Україна повинна негайно зняти заборону на експорт всієї необробленої деревини, введений в 2015 році», — повідомили в Єврокомісії.

Нагадаємо, громадська організація Earthsight оприлюднила розслідування про те, що стільці для IKEA виробляють з незаконно вирубаного українського лісу.

Раніше в IKEA повідомляли, що українська деревина становить менше 1% із загального обсягу сировини, одержуваної компанією для виробництва.

Шмигаль заявив, що в Україні посадили більше лісів, ніж вирубали

Фото: Мирозор

Lifestyle