Ясько заявила про «попередження» від колег

14 января 2021, 22:25 | Новини

Депутат сказала, що на неї почали тиснути після відмови голосувати за призначення Шкарлета міністром освіти.

Екс-голова делегації України в ПАРЄ, нардеп від «Слуги народу» Єлизавета Ясько заявила, що отримувала «попередження» через свої голосування від колег по фракції, керівництва Офісу президента і Верховної Ради. Про це вона повідомила «Радіо Свобода».

За словами Ясько, «Слуги народу» співпрацювали з фракцією «ОПЗЖ» під час голосувань. Також вона розповіла про вплив проросійських поглядів на роботу делегації в ПАРЄ.

Екс-голава делегації зазначила, що тиск на неї почався після відмови голосувати за призначення Сергія Шкарлета головою Міносвіти. Також вона не підтримувала кандидатури представників Ради в конкурсній комісії з обрання голови САП.

«По САП там же були кандидати, яких конкретно пропихували «ОПЗЖ» з моїми колегами зі «Слуг народу». Вони всі були зацікавлені самі, щоб захищати цю корупцію, а не навпаки — боротися за те, щоб не було корупції. Ось після всього цього у мене були такі різні попередження, дружні поради від різних сторін», — заявила Ясько.

Вона також уточнила, що отримувала попередження від «високопоставленого» керівництва ВП. Як приклад вона привела голосування по САП, постанові по Криму і Другій світовій війні.

«…Всі ідеологічні питання — там дуже сильно простежується, які фракції не йшли, які фракції були враховані, і, як правило, виходить в результаті, після співпраці з представниками «ОПЗЖ», дуже нейтральне, «ніяка» постанова, яка насправді йде разом з російським наративом», — сказала депутат.

Також вона заявила про тиск на діяльність делегації щодо російських питань.

«Якщо говорити про конкретно діяльність нашу на міжнародних майданчиках, то там, на жаль, у нас комітет. Ми, якщо нам треба говорити про Росію-агресора, це дуже часто відбувається через тиск, різні політичні союзи. Ну викреслюємо просто питання, пов’язані з Росією, тому що це комусь вигідно», — зазначила Ясько.

За її словами, у фракції досить багатьох або перекупили, або ж вони віддали свої цінності «за якісь швидкі« дивіденди».

«Тут можна говорити в тому числі про деяких членів делегації ПАРЄ, які зараз раптом почали говорити, що ми не можемо виходити з порядком денним антиросійським, треба шукати компроміси, треба розуміти, як спілкуватися з агресором. Такого раніше не було», — сказала екс-керівник.

При цьому вона вважає, що нова глава делегації Марія Мезенцева — «інструмент чиїхось брудних ігор театральних».

Нагадаємо, делегація України в ПАРЄ обрала нового голову.

Після цього в «Слузі народу» пояснили, чому змінили голову делегації України в ПАРЄ.

Раніше повідомлялося, що ПАРЄ має намір направити в Україну додаткову місію для розслідування ультраправого екстремізму.

Ясько: в ПАРЄ більшість вірить Росії

Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook

Lifestyle