«Він не говорить, він спілкується очима»: друзі Міхаеля Шумахера розповіли про його стан

30 декабря 2020, 17:49 | Lifestyle

Гонщик сім років тому отримав серйозну травму під час катання на лижах.

Друзі Шумахера розповіли про його самопочуття. Заяви про здоров’я Міхаеля Шумахера за останній рік зібрав і розмістив сайт Championat.

«Я дуже обережний в цьому питанні. Всі ми знаємо, що Міхаель потрапив в дуже серйозний інцидент, і, на жаль, він мав для нього важкі наслідки. З тих пір його лікують, щоб він міг повернутися до більш нормального життя. Я бачуся з ним один або два рази на місяць, і моя відповідь залишається колишнім: він оточений теплотою і турботою. Нам залишається тільки побажати йому та родині, щоб ситуація налагоджувалася», — розповів президент ФМА Жан Тодт.

Екс-дружина італійського бізнесмена Флавіо Бріаторе Елізабетта Грегорачі розповіла, що Шумахери переїхали до Іспанії.

«Він не говорить. Він спілкується очима. Тільки три людини можуть відвідати і побачити його. Вони переїхали до Іспанії, і його дружина влаштувала в будинку лікарню», — повідомила вона.

За словами лікарів, сьогодні Міхаель Шумахер відрізняється від того, яким його пам’ятають шанувальники.

«Розмірковуючи про стан чемпіона через шість років після інциденту, потрібно розуміти, що він сильно відрізняється від тієї людини, яку ми знали. Його органи, м’язи і кістки змінилися. Все це через черепно-мозкову травму, яку він отримав», — сказала нейрохірург Нікола Аччаррі.

У той же час нейрохірурги не поспішають давати позитивні прогнози.

«За останні 20 років наука домоглася величезного прогресу в області лікування стовбуровими клітинами. Але це не змінює того факту, що ми все ще мало знаємо про людський мозок. Ми не можемо сказати, які результати це лікування принесе», — вважає Нікола Аччаррі.

«Я думаю, що Міхаель знаходиться у вегетативному стані, що означає, що він прокинувся, але не відповідає. Він дихає, його серце б’ється, він, ймовірно, може сісти і зробити маленькі кроки з чужою допомогою, але не більше того. Вважаю, для нього це максимум. Чи є шанс побачити його таким, яким він був до аварії? Я дійсно думаю, що ні», — дав прогноз нейрохірург Еріх Рідерер.

Раніше повідомлялося, що гонщик Формули-1 команди «Хаас» Ромен Грожан на Гран-прі Бахрейну потрапив у аварію, в результаті чого його автомобіль загорівся.

До цього шість гонщиків «Формули-1» не схилили коліно на знак протесту проти расової дискримінації.

Дружина Шумахера звернулася до фанатів гонщика в зв’язку з відкриттям фан-клубу

Фото: facebook

Lifestyle