«Відчепіться від них!». У Мережі нагадали про призов Зеленського дати права російськомовним (відео)

19 января 2021, 12:50 | Новини

Майбутній президент заявляв, що влада повинна дозволити говорити українцям російською на законній підставі.

У Мережі обговорюють відео 2014 року зі тодішнім главою студії «Квартал 95» Володимиром Зеленським, в якому він закликав владу поважати і «відчепитися» від жителів Донбасу і Криму, бажаючих говорити російською. Про це він заявив 1 березня того року в ефірі ТСН після початку анексії півострова.

Також 23 лютого 2014 року було скасовано мовний закон Ківалова-Колесніченка, який надає російській мові статус регіональної.

«Прошу вас поважати народ! Якщо на сході і в Криму люди хочуть говорити рооюсійськ, відчепіться, відчепіться від них! На законних підставах дайте їм можливість говорити по-російськи. Мова ніколи не ділитиме нашу рідну країну. У мене єврейська кров, я говорю російською, але я — громадянин України, люблю цю країну і не хочу бути частиною іншої країни», — сказав Зеленський.

Також він зазначив, що учасники подій на Майдані не чують думки жителів Донбасу. Зеленський нагадав владі, що вони обіцяли «піклуватися про всі регіони».

«Ви говорили, що у нас в уряді одні донецькі, і ми зробимо по-іншому. А тепер у нас в уряді одні «недонецькі». А ви обіцяли нам влада, яка буде піклуватися про всіх регіонах нашої країни, єдиної країни», — заявляв він.

Крім того, майбутній президент називав Україну і Росію братніми народами, звертаючись з проханням до президента РФ Володимира Путіна не допустити військового конфлікту між країнами.

«Я дуже хочу звернутися до пана Путіна. Шановний Володимире Володимировичу, не допустите зі свого боку навіть натяку на військовий конфлікт, тому що Росія і Україна — ми дійсно братські народи… Ми одного кольору, у нас однакова кров, ми всі один одного розуміємо, незалежно від мови. Я можу вас благати на колінах, але не ставте на коліна, будь ласка, наш народ», — сказав Зеленський.

Раніше уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь показав відеоролики про перехід бізнесу на українську мову.

Також повідомлялося, що націоналісти через мову погрожують одеському ресторану єврейської кухні.

До цього Володимир Зеленський висловився з приводу російської мови на Донбасі.

Зеленський: не бачу ніяких проблем з російською мовою

Фото: скріншот відео

Lifestyle