«Вегетаріанське меню». Марченко дав прогноз на випадок відмови МВФ в транші Україні

13 октября 2020, 23:16 | Новини

Якщо Фонд не дасть грошей, в Україні уріжуть видатки розвитку на наукову, інвестиційну та інноваційну сфери.

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що якщо МВФ відмовиться надати Україні новий транш кредиту, то Україну очікує «вегетаріанське меню». Про це він розповів в інтерв’ю ThePage.

«Є різні меню. Є меню з беконом, з другою стравою і з десертом — це називається одне меню. А є меню вегетаріанське. Ось буде вегетаріанське (якщо Україна не отримає транш, — прим. Ред.). Воно буде нормальне — можна прожити, але, можливо, не зможемо собі дозволити якісь певні речі», — заявив Марченко.

У той же час міністр зазначив, що при відмові МВФ в транші в Україні все одно відбудеться підвищення пенсій і зарплат, тому що міжнародні кредити витрачають не на поточні проблеми.

«Підвищимо, звичайно. Це не стосується незахищених і вразливих категорій. Це стосується можливостей розвитку. Не всі розуміють, що МВФ і кредити міжнародних організацій, інвестиції — це питання не поточних потреб», — сказав він.

Міністр пояснив, що за ці кошти влада повинна забезпечити розвиток держави. За словами Марченка, в разі відмови Україні доведеться скоротити витрати розвитку, які йдуть на наукову, інвестиційну та інноваційну діяльність.

«Перш за все, на жаль, це видатки розвитку. Думаю, що це не буде стосуватися оборони і безпеки держави. Звичайно, не поріжуть освіту і медицину, до того ж, в період коронакризи», — сказав міністр.

При цьому він вважає, що з МВФ «у нас буде все нормально».

«Якщо не дасть гроші, будемо жити далі. Питання в тому, що апетити у нас можуть бути іншими», — додав Марченко.

Раніше голова НБУ розповів, які питання турбують МВФ.

Також повідомлялося, що Україна виконала одну з вимог Фонду.

Раніше для продовження програми фінансової підтримки МВФ зажадав від України зберегти незалежність антикорупційних органів.

Україна отримала транш від МВФ

Фото: УНІАН

Lifestyle