В Україні почали переписувати підручники заради гендерної рівності

28 декабря 2020, 15:39 | Новини

Україна приєдналася до міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх «Партнерство Біарріц».

В Україні почали коригувати шкільні підручники для «досягнення гендерної рівності та боротьби з дискримінацією». Про це повідомив міністр освіти України Сергій Шкарлет в інтерв’ю виданню «Страна.ua».

«Україна вже приєдналася до «Партнерства заради миру Біарріц» (міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх. — Прим. Ред.). Україна взяла на себе зобов’язання щодо забезпечення рівності. Чи не до такої міри, щоб писати про ЛГБТ в підручниках, але Міністерство освіти є одним із суб’єктів цієї угоди», — зізнався Шкарлет.

Міністр зазначив, що ці зобов’язання припускають аналіз існуючих навчальних матеріалів на предмет дискримінації за різними ознаками.

«Наприклад, «мама мила раму». Може і тато раму мити. Тут скоріше мова йде про стереотипні ролі чоловіки і жінки в суспільстві і сім’ї. Мовляв за жінкою будинок, кухня, церква. Так не буде. Рівні можливості для чоловіків і жінок, хлопчиків і дівчаток», — пояснив Шкарлет.

На питання, чи почнуть в українських підручниках називати маму і тата «батьком 1» і «батьком 2», Шкарлет відповів, що такого завдання перед міністерством не ставили.

Міністр підкреслив, що шкільні підручники в Україні вже почали переробляти з урахуванням вимог «Партнерства Біаріцц».

«Цей процес вже стартував. Підручники вже переробляють з урахуванням гендерної рівності. Не тільки мама може раму мити. Ми вже працюємо над виданням нових підручників, є план реалізації. План заходів щодо реалізації зобов’язань Уряду України, взятих в рамках міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» з утвердження гендерної рівності прийнятий з 2021 до 2024 року», — уточнив Шкарлет.

Підсумовуючи, міністр заявив, що він «терпима, толерантна людина».

Нагадаємо, Шкарлет вважає, що потрібно спонукати українців до вивчення української мови, а не примушувати їх.

Також фракції «Європейська солідарність» і «Голос» внесли до Верховної Ради постанову про звільнення Шкарлета відразу після його призначення на посаду.

Раніше повідомлялося, що Шкарлет отримав офіційне попередження представництва Євросоюзу в Україні про небезпеку змін в міністерстві, які руйнують проведені раніше реформи.

МОН пропонує школам піти на канікули в січні.

Фото: Focus.ua

Lifestyle