В ОП заявили, що газ подешевшає з ініціативи Зеленського

14 января 2021, 14:24 | Новини

Зниження тарифів буде введено в дію з лютого 2021 року.

Президент України Володимир Зеленський зібрав на енергетичне нараду Кабінет Міністрів, представників НКРЕКУ, главу НАК «Нафтогаз України» і фахівців в області економіки, електро- та газової енергетики, щоб вирішити питання зниження цін на газ для населення. Подробиці опубліковані на офіційному сайті Офісу президента.

«Ринкові ціни сьогодні великі, особливо якщо враховувати пандемію. Ми як держава повинні захищати своїх громадян, а це значить в економічному плані теж», — зазначив Зеленський.

На нараді було прийнято рішення про зменшення ціни на газ нижче ринкової. Як стверджують в ОП, це означає зниження ціни в платіжках людей більш ніж на 30%.

«Досягнуто рішення про введення на час карантину державного регулювання цін на газ. Це не означає, що ми відходимо від ринкового регулювання ціни на газ, але оскільки в даний момент надзвичайно складна ситуація з карантинними обмеженнями, з COVID-19, з можливістю людей отримувати додаткові доходи, відповідно, буде запроваджено державне регулювання. Орієнтовно сьогодні деякі облгази продають за ціною більше 10 гривень, тобто з введенням цього регулювання відбудеться зниження ціни газу більш ніж на 30%», — сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За словами виконуючого обов’язки міністра енергетики Юрія Вітренка, це рішення повинно бути введено і повністю запрацювати вже з лютого.

«Тобто з першого лютого всі споживачі України будуть платити значно менше за природний газ. Можу сказати, що, за нашими даними, середня ціна на газ в Україні в січні була вище 9600 гривень. Відповідно, ціна буде знижена для населення України в середньому до 6999 гривень», — повідомив Вітренко.

У той же час Зеленський заявив, що всі реформи в сфері енергетики зберігаються.

«Ці зміни — не крок назад. Це зміни, які потрібні кожному українцю в зв’язку зі складною економічною ситуацією, в якій ми опинилися через пандемію. Обмеження тарифної сітки — це ідеологія тільки карантинних заходів», — підсумував Зеленський.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль озвучив ціну на газ для населення в період карантину.

Крім того, в НКРЕКУ пояснили, чому в Україні зростає ціна на газ.

До цього повідомлялося, що уряд придумав, як знизити ціну на газ.

Lifestyle