В Одесі вчителька зацькувала ученицю за українську мову

12 октября 2020, 20:49 | Новини

Викладач вважає, що учениця ставить себе вище за всіх, оскільки спілкується українською мовою.

В одеській гімназії №4 розгорівся скандал, після того, як батькам стало відомо, що вчителька малювання Пирогова Раїса Миколаївна почала цькувати ученицю через те, що та відповіла їй українською мовою. Аудіозапис конфлікту, що стався на одному з уроків викладача, опублікована на Youtube-каналі «Одеський медіацентр».

Учителька (У): Чим ти займаєшся?

Учениця (Уч., Розмовляє українською мовою): Я малюю.

У: Якою мовою ти спілкуєшся?

Уч: Я? Українською!

У: Встань! Піднялася! Піднялася, кажу! Як ти відповідаєш мені? Ти подивися на неї! Стривай, заспокойся! Стривай і подумай. Так не можна відповідати. Я ж з тобою так не розмовляю? Хлопці, я відчуваю, що потрібно взагалі розмовляти українською мовою, тому що у нас бачите, що робиться? Вона розмовляє українською мовою, а значить вона вища за нас! Так виходить?

Прийшла без нічого, альбом не принесла, малюнки не принесла, а права качає! Вона мовою буде прикриватися мені тут! До чого тут мова? Треба мізки мати! Де твої роботи? Покажи!

Уч: Ось вони.

У: А, ну гаразд. Нічого так. Не галасуй. Відповідай наступного разу краще. Але так не можна говорити! Так, діти? Виходить, що вона вища за нас. Давайте українською всі тоді спілкуватися. Ні? Ви так вирішили самі? Я не забороняю українською мовою. Але не треба робити так, що ви десь там внизу, а я вища за вас, тому що українською мовою! Ми всі знаємо українську! Навіщо ти так робиш? Все, не плач. Я не люблю сліз.

Діти, я зрозуміла так, що вона прийшла без нічого і за допомогою української мови хоче виправдатися. Давай весь клас українською розмовляти буде, хочеш?

Уч: Я нічого не сказала. Я не буду.

У: На перший раз прощаю. Мені здалося, що ти хочеш виділитися. Прощаю тебе і двійку не ставлю.

Представниця батьків школи на сторінці «родители SOS» в Facebook стверджує, що у дівчинки тепер «психологічна травма і стрес» і просить порадити юриста для позову до суду, оскільки «звільнення — це найлегше з рішень».

Там же вона нарікає, що більшість вчителів «в Одеській — сепаратисти, які зараз підуть голосувати за ОПЗЖ, а ті приймуть регіональний закон про скасування обов’язкового української мови в одеських школах».

Нагадаємо, в селі Решуцьк Рівненського району під час уроку на очах першокласників побилися дві вчительки.

До цього вчительку з Харкова покарали за цькування учениці, чиї батьки не здали гроші на торт. Дівчинку змусили залишитися в класі протягом всього заходу з відзначення закінчення чверті, її не пригостили тортом, і вчитель при всьому класі присоромив ученицю за те, що її батьки не здали гроші.

Крім того, у Вінницькій області суд виправдав учительку, яку звинувачували у знищенні 260 українських прапорів. Жінка відмовлялася визнавати себе винною, і суд в результаті прийшов до висновку, що звинувачення проти неї не доведені.

Поліція завела адмінсправи на київського вчителя через цькування.

Фото: Twitter

Lifestyle