Україна зажадала від Росії покаяння

20 января 2021, 22:12 | Новини

Голова МЗС назвав Росію «травмою України» і заявив, що з нею пов’язане найгірший період історії країни.

Голова Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба зажадав покаяння від президента Росії. Про це дипломат заявив у інтерв’ю газеті «День».

«Це мета. Президент Росії, який покається за злочини його держави проти України, відкриє нову сторінку взаємин між нашими країнами. Російський президент колись приїде на Україну, схилить голову перед монументом героям АТО і покається. Я не кажу який президент, але такий візит обов’язково буде. Чи міг у 1945 році хтось передбачити, в якому році канцлер Німеччини приїде до Польщі і стане на коліна?», — заявив Кулеба.

Крім того, дипломат назвав одну зі стратегічних завдань Києва на сьогоднішній день. На його думку, необхідно роз’єднати в свідомості Заходу уявлення про Росію та Україну на всіх рівнях, так як це «дві незалежні країни з різними політичними векторами».

«Це дві окремі країни з різними траєкторіями. Досить, щоб вони одне в одного не стріляли. Це дійсно мета. І всім повинно стати очевидним, що ми розійшлися і рухаємося по різних траєкторіях розвитку незважаючи на сусідство і історичні зв’язки», — зазначив Кулеба.

Чиновник назвав Росію «травмою України» і заявив, що з нею пов’язаний «найгірший період історії країни».

«Тактична мета — це завершити війну з Росією і повернути світ на Україну. Я не хочу, до речі, щоб Росія зробила це сама. Тому що вона сама може це зробити тільки на своїх умовах. Я хочу, щоб Україна тут займала лідерську позицію. Але навіть після припинення війни Росія не стане білою і пухнастою», — резюмував Кулеба.

Відзначимо, що Кулеба і міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто домовилися про переговори в Києві на тлі кризи у відносинах між країнами.

Раніше Кулеба заявив, що «рука Москви» винна в напружених відносинах Києва і Будапешта.

Нагадаємо, що Кулеба назвав російську вакцину від коронавірусу «гібридною зброєю» РФ проти країни.

Кулеба: ми хочемо більше навчань НАТО на території України

Фото: Eurointegration.com.ua

Lifestyle