Україна отримала ноту протесту через указ Зеленського про IT-фахівців з Білорусі

14 октября 2020, 22:00 | Головне

У Білорусі пригрозили відповідними заходами.

14 жовтня до Міністерства закордонних справ Республіки Білорусь викликаний український посол Ігор Кизим, де йому була вручена нота протесту через указ президента України Володимира Зеленського «Про деякі заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих фахівців, які є громадянами Республіки Білорусь». Про це повідомляє білоруське МЗС.

У Білорусі вважають, що указ порушує загальноприйняті правові норми, так як поширює свою дію винятково на громадян сусідньої держави.

«Зазначений правовий акт не можна трактувати по-іншому, як явно недружній і дискримінаційний крок української сторони, що межує з втручанням у внутрішні справи Республіки Білорусь. Прийняття вищезазначеної Указу підриває довіру в двосторонніх відносинах і йде врозріз з положеннями Договору про дружбу, добросусідство і співробітництво між Україною та Республікою Білорусь, а також міжурядових угод про торговельно-економічне співробітництво, про безвізові поїздки громадян і про трудову діяльність і соціальний захист громадян Республіки Білорусь і України, які працюють за межами своїх держав», — йдеться в повідомленні.

Україна порекомендували вжити заходів щодо дотримання взятих на себе договірних зобов’язань у відносинах з Білоруссю.

Також у дипвідомстві підкреслили, що білоруська сторона не має наміру переходити «червоні риси» в стосунках з Україною, але готова до заходів у відповідь.

Нагадаємо, що глава Міністерства цифровий трансформації Михайло Федоров заявив, що Україна готова сторити умови для переїзду країну IT-компаній і фахівців з Білорусі через обмеження з доступом в Інтернет у зв’язку з масовими протестами.

Крім цього, Зеленський відмінив свій візит до Білорусі, намічений на жовтень 2020 року.

Раніше голова Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував інавгурацію президента Білорусі Олександра Лукашенка.

У РНБО повідомили, коли почнуть ставити на облік українських користувачів «ВКонтакте».

Фото: bigmir

Lifestyle