У ЄС офіційно дозволили першу вакцину від коронавірусу

21 декабря 2020, 22:39 | Головне

Вакцинація від коронавірусу в ЄС почнеться найближчим часом, всі країни отримають препарат від BioNTech і Pfizer в один час і на рівних умовах.

Після того як Європейське агентство з лікарських засобів рекомендувало схвалити вакцину Pfizer і BioNTech для використання в Євросоюзі, Європейська комісія офіційно дала такий дозвіл. Про це повідомила на брифінгу 21 грудня голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен.

Вона назвала це «новим розділом в боротьбі з COVID-19» і нагадала, що європейський медичний регулятор визнав цей препарат безпечним і ефективним проти коронавірусу.

Вакцина буде доступна всім країнам — членам ЄС на однакових умовах.

Як повідомила фон дер Ляйен, перші поставки вакцини очікуються вже в найближчі дні, а вакцинація може розпочатися з 27 по 29 грудня.

«Це наша перша вакцина. В майбутньому будуть схвалені й інші, якщо будуть підтверджені їх безпеку і ефективність», — зазначила фон дер Ляйен.

Вона додала, що 6 січня відбудеться засідання, на якому буде прийнято рішення про легалізацію вакцини від Moderna.

Нагадаємо, управління контролю якості продуктів і медикаментів США офіційно схвалило вакцину проти COVID-19 виробництва компанії Pfizer.

Також повідомлялося, що вакцина від коронавірусу, розроблена компаніями Pfizer (США) і BioNTech (Німеччина), показала ефективність близько 95%.

Відзначимо, що через збій при виробництві Moderna знищила 400 тисяч доз своєї вакцини.

В яку ціну вакцина для народу? Хто і чим пропонує робити щеплення від коронавірусу

Фото: statnews

Lifestyle