У Молдові скасували закон про статус російської мови

21 января 2021, 23:24 | В світі

КС Молдови визнав раніше прийнятий закон про статус російської мови, як мови міжнародного спілкування, неконституційним.

Конституційний суд Молдови визнав неконституційним закон про статус російської мови, прийнятий на початку грудня 2020 року. Про це повідомляє Newsmaker.

Своє рішення суд прийняв у зв’язку із запитом трьох депутатів від опозиції: Октавіана Цику, Діну Плингеу і Марії Чобану, які порахували, що новий закон порушує права більшості громадян.

«На засіданні КС Плингеу і Цику клопотали про те, щоб закон визнали неконституційним. Цику заявляв, що такий закон «підриває основи Конституції», а Плингеу відзначав, що його прийняли з порушенням закону», — йдеться в повідомленні.

Октавіан Цику додав, що вирішення питання про російську мову стане точкою неповернення.

«Або ми йдемо до незалежності, або залишаємося придатком», — заявив депутат.

Також в якості однієї з причин скасування закону стало його прийняття з порушенням процедури — без необхідних висновків уряду і міністерств.

Конституційний суд визнав наведені доводи достатніми, щоб скасувати закон про статус російської мови. Рішення КСМ є обов’язковим і не підлягає оскарженню.

Раніше повідомлялося, що депутати парламенту Молдови схвалили у першому читаннні проект про закріплення за російською мовою статусу мови міжнаціонального спілкування.

Раніше повідомлялося, що заборонені російські телеканали стали популярнішими за українські після того, як в 2019 році було відключено аналогове телебачення, а з 2020 року частина українських телеканалів закодована на супутнику.

Дослідження: в українських соцмережах 84% повідомлень російською мовою

Фото: Facebook

Lifestyle