У Мін’юсті відповіли на погрози РФ заарештувати український флот

23 декабря 2020, 17:53 | Новини

У міністерстві стверджують, що Стокгольмський арбітраж ще не прийняв рішення по суті.

Стокгольмський арбітраж, який розглядає позов російського «Внешэкономбанк»-у проти України про продаж «Промінвестбанку», ще не виніс рішення по суті, а Україна на даний момент не отримувала ніяких документів від суду Британських Віргінських Островів про арешт свого рибопромислового флоту. Про це в Міністерстві юстиції України повідомили у відповідь на запит видання LIGA.net.

«По-перше, арбітражний суд в Стокгольмі в зазначеній справі ще не прийняв рішення по суті. По-друге, щодо двох окремих рішень арбітражу від 10.04.2020 необхідно відзначити, що для їх виконання на території України такі рішення повинні пройти спеціальну процедуру, визначену міжнародним правом», — стверджують в Мін’юсті.

Йдеться про рішення суду, за яким Україна має відшкодувати витрати, понесені в ході арбітражного розгляду. При цьому рішення суду повинні пройти процедуру, згідно Нью-Йоркської Конвенції про визнання і приведення у виконання іноземних арбітражних рішень, однак ВЕБ не ініціював відповідних процедур в Україні.

«Якщо Стокгольмський арбітраж винесе рішення не на користь України, Мін’юст вивчить можливості його анулювання, але, якщо такі можливості будуть, рішення суду буде оскаржено в суді Швеції», — резюмували в Мін’юсті.

Нагадаємо, Східно-Карибський верховний суд Британських Віргінських островів за клопотанням ВЕБ.РФ постановив заарештувати належать Україні акції судноплавної компанії Fishing Company S.A., яка знаходиться у віданні Державного рибальського агентства України.

Раніше держкорпорація розвитку «ВЕБ.РФ» постановив заарештувати акції, що належать Україні, судноплавної компанії Fishing Company S.A., яка знаходиться у віданні Державного рибальського агентства України.

Раніше держкорпорація розвитку «ВЕБ.РФ» повідомила, що українська влада незаконно продала на аукціоні її дочірній банк «Промінвестбанк».

Також російський державний «Внешэкономбанк» подав позов проти України в Стокгольмський арбітраж з метою компенсувати втрати, які його українська «дочка» зазнала внаслідок блокування її діяльності.

Верховний суд дозволив заарештувати акції російських банків в Україні.

Фото: Fleetphoto.ru

Lifestyle