Тодуров: в Україні вже використовують вакцину РФ від COVID-19

13 октября 2020, 14:33 | Новини

У МОЗ заперечують дані кардіохіруга про постачання таких препаратів з Росії.

Директор інституту серця МОЗ, кардіохірург Борис Тодуров заявив, що в Україну масово завозять російські вакцини від коронавіруса, а українські родини вже прищеплюються ними. Про це він повідомив у програмі «Хард Влащенко» на телеканалі «Україна 24».

«Російські вакцини масово сьогодні завозять з Росії. І цілі сім’ї сьогодні вакцинуються російськими вакцинами», — зазначив Тодуров.

На його думку, всі вакцини привозять в країну з-за кордону, а українських на даний момент немає. «Яким чином вони сертифіковані та легальні, я не знаю», — сказав директор.

Тодуров розповів, що він разом з колегами читає відгуки про вакцину від інфекціоністів з Росії, і в цілому вони «дуже хороші».

«І я думаю, не дивлячись на те, що вакцина ще не пройшла три-чотири етапи, вони вже почали її використовувати, але є надія, що ця вакцина пройде всі етапи дослідження і все-таки… Російські вірусологи та бактеріологи — це одна з найбільш потужних шкіл в світі. Не сумніваюся, що вони створять хорошу вакцину», — заявив кардіохірург.

У той же час в МОЗ спростували слова Тодурова, заявивши, що Україна не займається поставками російських вакцин. Про це відомство повідомило LIGA.net.

«Міністерство охорони здоров’я не постачає російські вакцини і веде переговори зі світовими виробниками», — відзначили в міністерстві.

(У запису з 16:20 хвилини)

Раніше нардеп від фракції «Слуга народу» Єлизавета Богуцька піддала критиці свого колегу Олександра Качура за пропозицію використовувати в Україні російську вакцину від COVID-19, а той, у свою чергу, пообіцяв подати на неї в суд.

У той же час мер Львова Андрій Садовий заявив, що городяни не будуть робити щеплення вакциною від коронавірусу, яку розробили в Росії.

При цьому президент України Володимир Зеленський заявив, що українська влада хоче дочекатися європейської вакцини від коронавірусу.

Пєсков назвав умови поставки російської вакцини від COVID-19 в Україну

Фото: zaodessu.com.ua

Lifestyle