Тіхановська озвучила, чого зажадає від Путіна на переговорах

12 октября 2020, 21:31 | Новини

Колишній кандидат в президенти Білорусі вважає, що голова Росії повинен стояти осторонь від справ її країни.

Колишній кандидат в президенти Білорусі Світлана Тіхановська, як і раніше, наполягає на зустрічі з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним, до якого у неї єдина пропозиція — не втручатися і дати білорусам «все зробити самим». Про це вона заявила в інтерв’ю для TUT.by.

«Ми завжди говорили, що ми не проти Росії, та й в Росії, думаю, це розуміють. Але мої, тобто переговори білорусів з Путіним, це не переговори: ви забираєте Лукашенка (Олександра, президента Білорусі — прим. Ред.), ми вам здаємо країну. Ні, в жодному разі. Це переговори про те, щоб Росія не втручалася в справи Білорусі, дала можливість нам самим вирішити своє майбутнє. Білорусь від Росії нікуди не дінеться, стіну ми не побудуємо», — зазначила Тіхановська.

У той же час Тіхановська висловилася проти ідеї створити уряд у вигнанні, оскільки вважає, що в нестандартній ситуації, що склалася, потрібно знайти оригінальний підхід. Своїх представників і членів Координаційної ради опозиції, які залишили Білорусь, вона закликала не розцінювати як уряд у вигнанні. За її словами, це «просто робочі групи», яких висувають члени Координаційної ради або її команди, і які на це погоджуються, оцінюючи ризики.

Тіхановська заперечує чутки про намічений розкол в опозиції. Коментуючи стосунки з членом президії Координаційної ради Павлом Латушко, вона сказала, що вони телефонують одне одному, іноді бачаться і у них спільна мета — нові вибори.

«Так само, як Валерій і Вероніка Цепкало — вони проводять багато зустрічей в інших державах, говорять про нашу ситуацію. Не обов’язково ж працювати пліч-о-пліч буквально, головне — щоб ми разом йшли до нових виборів. Ніхто ні з ким не сварився, ми всі працюємо над досягненням спільної мети. Хлопці з команди Маші Колеснікової теж постійно на зв’язку з нами», — запевнила політик.

Лідер білоруської опозиції підкреслила, що стратегія її соратників — тиск на владу Білорусі, примушування їх до діалогу, і, в підсумку, проведення нових президентських виборів.

Раніше Тіхановська заявила, що в країні стартував новий етап насильства над народом. 

Тіхановська не виключає надання білоруському лідерові Олександру Лукашенку імунітету від переслідувань за злочини при його режимі, якщо в країні відбудеться зміна влади.

До цього Тіхановська заявила, що вона є єдиним лідером, якого обрав білоруський народ.

Тіхановська відреагувала на оголошення її в розшук у РФ

Фото: TUT.by

Lifestyle