«Такої біди я ще не бачив». Лікар розповів про ситуацію з коронавірусом в Харкові

12 октября 2020, 21:38 | Новини

За словами лікаря, кисневі системи перевантажені.

У Харківській обласній клінічній інфекційній лікарні більше 300 хворих, при цьому в реанімації є тільки 12 місць. Про це повідомив в Facebook лікар-анестезіолог Володимир Корсунов.

За його словами, в п’ятницю в лікарні було вісім померлих і 26 хворих, підключених до апарату ШВЛ. У суботу через черги з «швидких» довелося задіяти третій поверх дитячої інфекційної лікарні. У неділю хворих було вже більше 300.

«Кисневі системи перевантажені, бочки й магістралі покриті льодом, хоча на вулиці ще тепло. Перші морози можуть призвести до замерзання магістралей і припинення подачі кисню», — прогнозує Корсунов.

Лікар зазначив, що серед пацієнтів з важким перебігом хвороби є не тільки люди похилого віку, зокрема, у них на інтубації знаходиться 39-річна жінка.

«За час роботи в медицині (з 1984 року) і роботи в реанімації (з 1991 року) такої біди я ще не бачив», — підсумував Корсунов.

«Такої біди я ще не бачив». Лікар розповів про ситуацію з коронавірусом в Харкові - 1 - изображение «Такої біди я ще не бачив». Лікар розповів про ситуацію з коронавірусом в Харкові - 2 - изображение

Раніше лікар-педіатр не став прогнозувати, коли в світі може закінчитися пандемія коронавірусу.

Крім того, доктор Комаровьский заявив, що у деяких людей формується «неспецифічний» імунітет до коронавірусу, тому в частині сімей, де є один інфікований, інші залишаються здоровими.

Також медик сказав про масштаби коронавірусу в Україні, що країна вже увійшла в «чорну зону».

Комаровський дав прогноз, коли закінчиться пандемія COVID-19.

Фото: Пресс-служба ХОГА

Lifestyle