Степанов про скандал з таємною вакцинацією: мерзенна історія, імідж України зіпсований

18 января 2021, 13:06 | Головне

Міністр попередив про негативне ставлення до країни з боку виробників препаратів від коронавірусу.

Голова МОЗ Максим Степанов назвав «мерзенною історією» скандал з чутками про нелегальну вакцині, якій нібито таємно прищеплювалися українські політики. Він прокоментував ситуацію в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Якщо це сталося, то ця вакцина була завезена повністю нелегально. Сам процес цієї вакцинації, якщо він дійсно стався, — на моє переконання, це мерзенна історія, якщо ми говоримо про депутатів. Розбирається СБУ, завела справу. Поки нічого не говорять, збирають фактаж, все-таки кілька днів», — зазначив Степанов.

За його словами, відомство отримало доручення від прем’єр-міністра і вже розпочало свою частину перевірки.

«На підставі довіреності, ми не могли вийти на перевірку… Я вважаю, що це той випадок, коли дуже швидко треба дати відповідь суспільству, було це чи не було, і яким чином. Так як було журналістське розслідування і дали багато Telegram-каналів — диму без вогню не буває. Я не кажу саме про фактаж, але теоретично», — заявив міністр.

Також він зазначив, що імідж України перед виробниками вакцин зіпсований.

«Подивіться на публікації і все, що відбувається в пресі, яку читає той же Sinovac, інші виробники вакцин. Їхнє ставлення потім до України з постачання вакцини, особливо коли ми просимо в першу чергу, буде відповідним. Все, що стосується контрактів, не повинно бути опубліковано — за ціною, умови, терміни поставки. Це ціна всієї цієї балаканини, псування іміджу України, яка відбувається багато років певними політичними силами», — зазначив Степанов.

Раніше повідомлялося, що нардепи заперечують інформацію про те, що вони робили щеплення від коронавірусу. У свою чергу сайт «Страна.ua» повідомляє, що близько десяти політиків і бізнесменів вже вкололи собі і своїм літнім батькам вакцину. Вартість однієї дози — від 1 до 3 тисяч євро.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив МОЗ та МВС перевірити інформацію про можливу таємну вакцинацію від коронавірусу ряду чиновників.

Також президент України Володимир Зеленський дав доручення СБУ негайно перевірити інформацію про те, що в Україні була ввезена контрабандою вакцина від коронавірусу.

Анатолій Шарій планує відвідати РФ, щоб вакцинуватися російським препаратом «Супутник V»

Фото: Дмитро Трембачук

Lifestyle