Росія відповіла ЄС на санкції по Навальному

22 декабря 2020, 18:42 | Новини

До обмежувального списку внесли причетних до нагнітання «антиросійської санкцій активності» в рамках ЄС.

Російська влада у відповідь на санкції Євросоюзу через справу про отруєння опозиціонера Олексія Навального розширили санкційні списки представників країн ЄС. Про це повідомили в прес-службі МЗС РФ.

До цього, 15 жовтня, в ЄС включили до списку санкцій шість російських чиновників і науково-дослідний інститут органічної хімії.

«Вважаємо категорично неприйнятним прийняття Європейським союзом з подачі його провідних держав-членів незаконних обмежувальних заходів відносно ряду наших співвітчизників під приводом їх уявної причетності до інциденту з російським громадянином А. Навальним», — зазначено в повідомленні.

У МЗС РФ відзначили, що країни, які виступили ініціаторами санкцій, не надали доказів по цій справі ні російської влади, ні своїм партнерам по ЄС.

«В обстановці поспіху і скритності Радою ЄС було прийнято конфронтаційне політичне рішення, що йде врозріз з міжнародно-правовими прерогативами СБ ООН і Гельсінськими принципами невтручання у внутрішні справи, співпраці між державами та сумлінного виконання зобов’язань з міжнародного права», — підкреслили в прес-службі.

Також дипломати додали, що під рішення Ради ЄС «довільно версталися конкретні прізвища».

«У зв’язку з вищевикладеним російською стороною на основі принципу взаємності прийнято рішення про розширення відповідного списку представників країн-членів ЄС, яким заборонений в’їзд на територію РФ. До нього увійшли ті, хто причетний до нагнітання антиросійської санкцій активності в рамках ЄС», — зазначили у відомстві.

Обмеження ввели згідно з Федеральним законом про порядок виїзду з РФ і в’їзду в РФ від 15 серпня 1996 р

«Відповідні вербальні ноти МЗС Росії, що інформують про даний крок, були вручені головам дипломатичних представництв ФРН, Франції та Швеції, а також спрямовані до представництва ЄС в Москві», — зазначено в повідомленні.

Також в міністерстві заявили, що «недружні акції» з боку західних країн «і надалі отримуватимуть адекватну відповідь».

До цього Євросоюз продовжив економічні санкції проти РФ.

Раніше США ввели торгові санкції проти 45 російських організацій.

Нагадаємо, радник президента США з нацбезпеки Роберт О’Брайен заявив, що Вашингтону стає все складніше знаходити в Росії нові об’єкти для введення санкцій.

Росія ввела санкції проти керівництва ВР, міністрів, діючих і колишніх нардепів

Фото: REUTERS/Tatyana Makeyeva/File Photo

Lifestyle