Росія поскаржилася ЄС на «насильницьку українізацію» в Україні

13 октября 2020, 14:13 | Новини

У РФ незадоволені роботою комісара з прав людини.

Міністерство закордонних справ РФ розкритикувало комісара Ради Європи з прав людини Дуню Міятович за те, що вона «замовчує кричущу ситуацію з обмеженням прав та інтересів численного російськомовного населення» в Україні. Про це написала прес-служба МЗС РФ.

«Не дивлячись на наші неодноразові звернення до Комісара, які містили конкретні приклади і свідоцтва дискримінаційного характеру мовної політики Києва і насильницької «українізації» всіх сфер життя суспільства, належна реакція не пішла», — зазначили у відомстві.

У МЗС РФ відзначили, що Міятович тільки один раз рік тому зверталася до проблематики захисту прав нацменшин в Україні, при цьому «була зроблена спроба штучно зрівняти мовну політику різних держав Ради Європи».

«Зокрема, в один ряд була поставлена ​​політика Києва з витіснення російської мови зі сфери освіти, суспільного життя і засобів масової інформації в Україні з заходами щодо розвитку російської мови і мов меншин в Росії», — йдеться в повідомленні.

У Росії вважають такий підхід суперечить принципу неупередженості. Міятович закликала вжити активних заходів щодо захисту прав російськомовного населення в Україні.

«Тим більше, що потурання відповідної політики київської влади сприймається останніми як якась індульгенція, і подібний приклад стає заразливим для деяких інших європейських держав», — резюмували в МЗС.

Раніше в Угорщині розкритиквували мовний закон. Сийярто підкреслив, що український закон про мову порушує права угорської меншини і відображає бачення екс-президента України Петра Порошенка, який, за словами угорського міністра, просував «антиугорську політику».

До цього постпред Росії в ООН Василь Небензя заявив, що Радбез ООН повинен неупереджено оцінити український закон про мову. У той же час Київ направив до Радбезу ООН листа по мовному закону.

Крім цього, Шарій виграв суд проти видання «Обозреватель». 

Румунська діаспора поскаржилася на примусову українізацію. 

Фото: ZUMAPRESS

Lifestyle