Порошенко опублікував план дій для боротьби з COVID-19

13 октября 2020, 23:56 | Новини

Екс-президент вилікувався від коронавірусу і склав план дій для влади в зв’язку з COVID-19.

Колишній президент України і глава партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко повідомив, що вилікувався від коронавірусу та опублікував план дій для керівництва країни по боротьбі з епідемією COVID-19. Свій пост політик розмістив в Facebook.

Порошенко зазначив, що за сім місяців влада втратила контроль над ситуацією, а народ більше не довіряє керівництву країни.

«Держава, за даними Рахункової палати, не закупила жодного апарату штучної вентиляції легенів. У лікарнях мало ліків, тестів, пульсоксиметрів. Гострий дефіцит медичного кисню. Ліжковий фонд заповнений на 70%, і багато міст на порозі гострого дефіциту ліжкомісць. Пацієнти як мінімум 80 відсотків витрат оплачують з власної кишені. А уявіть собі сімейного лікаря, якому нікуди покласти небезпечно хворого пацієнта. Водія швидкої, який годинами стоїть у черзі в приймальне відділення», — повідомив Порошенко.

Екс-президент додав, що лікарі знаходяться на межі виснаження, а уряд так і не вирішило питання забезпечення їх засобами захисту.

Політик розмістив перелік заходів, які влада повинна зробити, щоб побороти коронавірус в країні:

  • Негайно подбати про захист лікарів. Застрахувати їх, забезпечити костюмами, не затримувати передбачені законом трьохсотвідсоткові доплати.
  • На рівні президента й уряду, місцевої влади розробити і затвердити стратегію подальшої боротьби з коронавірусів, розраховану як мінімум на 2021 рік.
  • Надати звіт Кабміну щодо розкрадання антіковідних засобів. Повернути до Фонду боротьби з коронавірусом незаконно вилучені звідти 35 мільярдів.
  • Зробити тестування доступним для всіх, а не для тих, хто може за це платити шалені гроші.
  • Повернути 5 мільярдів, вилучених при секвестрі у освіти. Направити їх на захист дітей і педагогів, на технічне забезпечення дистанційного навчання.
  • Запустити вітчизняні лінії виробництва засобів індивідуального захисту високої якості за максимально низькою ціною.
  • Створити локальний фонд протидії коронавірусу на місцях і прийняти відповідні програми, розраховані не менше, ніж на рік.

Також Порошенко нагадав про необхідність носити маски, тримати дистанцію і мити руки.

Нагадаємо, що 12 жовтня 2020 року Петра Порошенка виписали з лікарні після лікування від коронавірусі.

Раніше повідомлялося, що стан хворого на COVID-19 Порошенка погіршився.

Нагадаємо, колишній президент України заразився коронавірусом. 

Трохи пізніше Порошенка госпиталізували з двобічною пневмонією.

Від коронавірусу помер депутат Держдуми РФ.

Фото: facebook

Lifestyle