Політичні прогнози астрологів: очікування vs реальність

21 января 2021, 14:35 | Lifestyle

Автор: Анне Бикова

Два роки тому я написала статтю “Політичні провісники: астрологи чи шарлатани?”, в якій зробила огляд політичних передбачень астрологів і провидців. Мені вдалося зібрати в одному матеріалі найбільш безглузді передбачення «зірок» даного терену (Глоба, Росс і інші) і показати, що рівень збігу з дійсністю виявився рівно 0%. Чому? Найбільш очевидною здається комерційна гіпотеза, так як розміщення замовного прогнозу, наприклад, про потенційну перемогу когось із кандидатів, могло вважатися значним піаром. І, відповідно, оплачуватися непоганим гонораром (за оригінальність).

Наприклад, Павло Глоба, найвідоміший астролог на пострадянському просторі, неодноразово пророкував перемогу на президентських виборах Юлії Тимошенко. І, як ми знаємо, помилився вже тричі. Звернемо увагу, що називав він її «перемога світлої зачіски», а не прямо на прізвище-ім’я-по батькові, щоб завжди мати на руках реверс (мовляв, це таки не особисто про неї).

Досить зайти на профілі Тимошенко в соцмережах, і за 5 хвилин аналізу її підписників і коментаторів стає зрозуміло, скільки ботоферм замовляє її команда. Навряд чи хтось сперечатиметься про те, що ЮВТ — любитель штучних (і частково заборонених технологій піару). Тому цілком ймовірно, що таку креативну технологію, як пророцтво астрологом її потужною перемоги, команда ЮВТ могла схвалити і замовити.

Але давайте припустимо, що комерційної складової не було. І астрологи просто… помилилися. Кожен має право на помилку, і тому, мною, для об’єктивної картини, було вирішено провести ще одне коло аналізу політичних передбачень астрологів. В даній статті мною розглянуті всі прогнози, які вдалося знайти у відкритому доступі від астрологів країн СНД на 2020 рік. За традицією почнемо з Павла Глоби.

В кінці 2019 року Павло Глоба оголосив свій прогноз щодо України, стисло зводиться до кількох пунктів:

1) багаторічна війна в східних регіонах закінчиться, при цьому так звані ОРДЛО, швидше за все, увійдуть до складу Російської Федерації;
2) світ перестане бути одно- або двохполярним, Америка більше не буде наддержавою, реальними лідерами стануть країни-аутсайдери;
3) Після Білої Пані (Тимошенко) прийде людина, яка вийшла з армії (але військовим не є), і буде сильною особистістю, улюбленцем народу, він прийде до влади і консолідує націю.

Мені здається, навіть школяр, прочитавши такий політичний прогноз, і зіставивши його з реальністю, побачить великі відмінності. Доросла людина — тим більше. Але, мабуть, дорослій людині стане все зрозуміло після прочитання цієї цитати з прогнозу Глоби: «Росія перетвориться на могутню імперію і виявиться новим світовим лідером».

Настільки пієтетне оформлення думки дуже спірне, але на тлі інших прогнозів (викладених вище) — воно здається найточнішим.

Не менш чарівними виглядають прогнози колишньої дружини Павла Глоби — Тамари Глоби, що передбачила на 2020 рік стихання воєнізованих дій в Донецьку і Луганську, а також про те, що влада України не стане перешкоджати територіальному відділенню від України незалежних самопроголошених республік.

Обтічно, малоконкретно, але все одно — мимо. Можливо, це пов’язано з тим, що, судячи з відкритими джерелами, коронною темою Тамари Глоби є не геополітичний розклад Європи, а ймовірність настання апокаліпсису.

Але повернемося до теми Донбасу. Вона в цьому році — класична в вибірках всіх астрологів. Наприклад, Дмитро Іванов в своєму політичному прогнозі прорік, що «особливого натиску з боку української влади не буде, тому обстановка в Донецьку і Луганську потихеньку нормалізується». Не будемо заглиблюватися, просто зафіксуємо черговий промах і підемо аналізувати далі.

Влад Росс, досить популярна зірка астрології, в кінці 2019 року спрогнозував для України «бурхливе економічне зростання», «глобальні зміни» і ймовірні перевибори парламенту восени. На думку Росса, з великою ймовірністю, раніше, ніж восени, вибори повинні були відбутися на Донбасі. Але ні, не поспішайте зловтішатися, мовляв, і Влад Росс помилився у всіх прогнозах. Один його прогноз справдився. Про проведення восени 2020 року планових місцевих виборів. Дивний збіг, чи не так? Прямо таки золотий перетин конституційних норм і внутрішнього голосу Влада Росса.

Перейдемо до більш приголомшливим прогнозами. Астролог Віра Ліон в 2019 році передбачила Україні дуже драматичну долюа саме розділ на три частини: «… поділять між собою Росія, Польща і Румунія. Все це зніме питання Заходу щодо Донбасу і Криму». Думаю, ми можемо не продовжувати.

Завершимо ми нашу добірку передбаченням відьми Ольги: “Зростання цін на продукти харчування буде відбуватися аж до 2022 року. Країну чекає зростання комунальних тарифів, скорочення робочих місць, закриття промислових підприємств. Економічна криза змусить людей мітингувати». Вона стає золотим призером нашого вечора, адже її прогноз — точний, неповторний і унікальний.

Анне Бикова, політтехнолог,

директор політичного агентства AG group

Фото: astra-nsk.com

Lifestyle