Опублікований атлас нового адміністративного поділу України

12 октября 2020, 21:47 | Головне

В атласі вказані 136 районів і 29 710 населених пунктів.

В Україні зі зміною кількості районів створили новий атлас адміністративно-територіального устрою, який містить назви, межі, площі та інші показники кожного нового району. Атлас опублікований на сайті Міністерства розвитку громад і територій України.

«У 2020 році ми закінчили важливий етап реформи — створили по всій країні нові громади і нові райони, кордони і склад яких ви знайдете в цьому Атласі. Попереду набагато складніша робота — зробити ці громади успішними», — заявив заступник міністра розвитку громад і територій України В’ячеслав Негода.

В атласі вказані 136 районів (в тому числі 17 — на тимчасово непідконтрольних територіях України). В цілому по Україні 29 710 населених пунктів (міста, селища міського типу, села). Також наголошується, що в Україні 41,9 мільйона осіб населення.

Атлас містить інформацію про назви, межі, площі, чисельність населення, склад по громадах кожного нового району кожної області.

Нагадаємо, 17 липня Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому проект постанови про скорочення кількості районів в Україні.

До цього Кабінет міністрів затвердив список 129 районів в Україні замість нинішніх 490, а також він планує створити в Криму десять районів.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що новий проект районування областей забезпечить ефективне функціонування влади та усуне дублювання функцій. Кабмін підтримав постанову з доопрацюванням в одноденний термін. При цьому планують переглянути Полтавську, Одеську, Вінницьку, Житомирську, Львівську та Сумську області.

У Зеленського хочуть провести реформу адмінустрою України

Фото: minregion.gov.ua

Lifestyle