На Закарпатті скасували всі рішення про регіональні мови

20 января 2021, 16:13 | Новини

У Закарпатській області офіційний статус тепер має тільки українська мова.

На Закарпатті всі рішення органів місцевого самоврядування про функціонування регіональних мов визнані такими, що втратили силу. Про це повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремінь на своїй сторінці в Facebook.

«У відповідь на звернення уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя до Генерального прокурора Ірині Венедиктової щодо забезпечення скасування досі діючих протиправних рішень окремих обласних та місцевих рад про функціонування регіональних мов, до секретаріату уповноваженого із захисту державної мови прийшов лист Закарпатської обласної прокуратури, в якому повідомляється про те, що рішенням Берегівської районної ради визнані такими, що втратили силу рішення про регіональну мову Берегівської та Виноградівської районних рад», — йдеться в повідомленні.

Таким чином, всі рішення органів місцевого самоврядування про функціонування регіональних мов на території Закарпатської області скасовані.

Кремінь уточнив, що мова йде зокрема про рішення Солотвинської сільради про визнання румунської мови регіональною.

Нагадаємо, Одеський окружний адміністративний суд скасував рішення обласної ради депутатів про регіональний статус російської мови в Одеській області.

Відзначимо, що Окружний адміністративний суд Києва прийняв рішення про повернення екс-меру столиці Леоніду Черновецькому позовної заяви проти Кабміну, в якому він вимагав визнати російську мову державною.

Раніше в Одесі суд позбавив російську мову статуса регіональної.

Суд зобов’язав Зеленського говорити українською мовою

Фото: Naspravdi.info

Lifestyle