Мінфін спрогнозував курс долара до кінця року

13 октября 2020, 22:18 | Головне

Великого стрибка не передбачається.

Курс долара до кінця 2020 року в Україні сильно не зміниться, але можливі коливання. Про це в інтерв’ю thepage.ua розповів глава Мінфіну Сергій Марченко.

«Це (курс валют — прим. Ред.) не зовсім моя компетенція. Думаю, той курс гривні, який зараз є, і той, який був протягом останнього півріччя, до кінця року істотно не зміниться. Тобто будуть певні коливання. Зараз у нас, як ви говорите, є девальваційний тренд. Він може швидко змінитися на ревальваційний під впливом тих чи інших факторів. Знову ж таки, щоб всі зрозуміли, ключове завдання — обсяги цих коливань. Якщо це коливання плюс-мінус 10%, то це нормально», — зазначив Марченко.

Міністр фінансів закликав не звертати увагу на «лякалки» про курс 30 гривень за 1 долар через можливі проблем з МВФ.

«Для цього немає підстав. Знову ж фактор МВФ більше технічно політичний, ніж такий, що реально впливає на цю ситуацію. Впливає на ситуацію з обмінним курсом експорт-імпорт, приплив валюти в країну, витік валюти з країни, інвестиції. МВФ — це також один з факторів припливу валюти в країну. Але це не основний фактор, а лише один з них», — резюмував Марченко.

Раніше Кабмін дозволив ломбардам та кредитним спілкам працювати в карантин. До цього НБУ направляв до уряду відповідну пропозицію.

Нагадаємо, в березні Приватбанк зупиняв операції з готівковою валютою. У банку заявили про тимчасове переведення валютообміну в онлайн-режим в період карантину через коронавірус.

У той же час в обмінниках підскочили курси долара та євро, а НБУ продав на міжбанку $ 307,2 млн євро для стримування девальвації. Також Нацбанк припинив продавати валюту для утримання курсу.

НБУ дозволить ломбардам міняти валюту.

Фото: today.ua

Lifestyle