Кулеба назвав головну складність в переговорах з РФ щодо звільнення кримських татар

12 октября 2020, 20:10 | Новини

Міністр зазначив, що мова йде не про обмін утримуваних корінних жителів Криму.

Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що найскладнішим у переговорах з російською стороною є вимога звільнення, а не обміну утримуваних кримських татар. Про це він розповів в інтерв’ю турецькому телеканалу TRT Russian.

«Коли ми говоримо про кримських татар, йдеться не про обмін. Ми вимагаємо тільки звільнення цих людей, і це найскладніша частина, тому що Росія вважає, що Крим під її юрисдикцією», — зазначив Кулеба.

За його словами, в цілому обмін утримуваних осіб — найбільш складна частина переговорів з Росією.

«Обмін полоненими, ймовірно, є найбільш складною та делікатною частиною всіх переговорів з Росією, тому що вона стосується доль людей, стосується їхніх родичів, які чекають новин, тому ніколи не розкриваємо ніяких даних ув’язнених, яких можуть обміняти, або термінів», — пояснив глава МЗС.

Також він повідомив, що українська влада активно працює і готові перейти до наступного раунду обміну.

«Однак інша сторона не так конструктивна, як ми, тому є багато нових проблем, вирішення яких повинні бути знайдені, перш ніж обмін зможе відбутися. Але ми абсолютно повністю зосередилися на тому, щоб формула «всіх на всіх» була реалізована», — заявив міністр.

При цьому Кулеба зазначив, що Росія відповідальна за те, що відбувається в Криму, який є незаконно окупованою територією.

«Відповідно до міжнародного права, Росія, держава-окупант, несе всю відповідальність за те, що відбувається на півострові… Кожне її дію, що суперечить її зобов’язанням як держави-окупанта, призведе до її відповідальності, за яку вона буде нести покарання, включаючи накладання різного роду обмежень» , — підкреслив він.

Раніше нардеп від «Європейскої солідарності» Мустафа Джемілєв заявив, що кримські татари, включені в список для можливого майбутнього обміну утримуваними особами, можуть відмовитися приймати в ньому участь, якщо дізнаються, що їх змінюють «на бандитів».

До цього президент України Володимир Зеленський доручив закріпити права кримських татар як корінного народу.

Нагадаємо, що президент вірить, що Крим повернеться до України, а кримські татари і українці — до рідних домівок.

Денисова повідомила про нестерпні умови утримання кримських татар в російському СІЗО

Фото: скріншот відео

топ читаемых
топ читаемых
Видео
Lifestyle