Кремінь згадав Остапа Бендера, коментуючи заклики обходити мовний закон

19 января 2021, 22:01 | Головне

Мовний омбудсмен порадив читати книгу «12 стільців» тим, хто закликає оминати норми закону про мову.

Тих, хто закликає оминати закон про мову, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь назвав провокаторами, які діють за «темниками», надісланим з сусідніх країн. Про це повідомляє «Цензор.нет».

«Остап Бендер також давав поради, як обходити чинне законодавство. Думаю, що це «совок», який залишився далеко в минулому. Здається, пропагандисти читають за «темниками», надісланим з сусідніх країн, але це не більше ніж провокації і спекуляції. Наш мовний закон надзвичайно демократичний, імплементується повільно, а не відразу, тому у кожній зі сфер, якій він стосується, був час, щоб підготуватися», — повідомив Кремінь.

Уповноважений підкреслив, що мовний закон не має на меті когось залякувати. Персонал може спілкуватися з клієнтом на тій мові, який йому зручний.

«Якщо клієнт хоче спілкуватися якоюсь популярною в конкретному регіоні мовою, будь це російська, або болгарська, або румунська, або польська, чи угорська — звичайно, персонал може відповідати зручною і йому мовою. Але перше слово з корпоративної етики завжди має бути за персоналом, який повинен звернутися до клієнта, — привітатися і зрозуміти, якою мовою йому зручніше , — зазначив омбудсмен.

Раніше повідомлялося, що накладати штрафи за порушення вимог Закону про мову почнуть з 16 липня 2022 року

До цього повідомлялося, що в Одесі через мову націоналісти погрожували єврейському ресторану.

Кремінь пояснив, як поскаржитися на офіціантів і продавців, які говорять російською

Фото: facebook

Lifestyle