Комаровський розповів, чим історія Навального цікава для світової медицини

21 января 2021, 14:42 | Lifestyle

Медик зазначив, що в омській реанімації політик інфікувався різними бактеріями.

Український педіатр Євген Комаровський розповів про унікальну і головною за актуальності ситуацію «з епопеї» з російським опозиціонером Олексієм Навальним, який лікувався після отруєння в берлінській клініці «Шаріте». Про це медик повідомив в інтерв’ю «Шарій.нет».

Комаровський поскаржився на масове і безконтрольне лікування населення антибіотиками і пояснив, чим це загрожує, згадавши про Навальний.

«У нас населення абсолютно переконана в тому, що будь-які соплі повинні лікуватися антибіотиками. (…) Помирати почне той самий контингент госпітальних хворих — після операцій, пологів. Це пристойний контингент, я не готовий озвучити цифру. Але це одна з найактуальніших проблем людства. Це, до речі, головна з актуальності ситуація з епопеї з Навальним», — зазначив педіатр.

Він нагадав, що після виписки Навального «Шаріте» опублікувала в медичному журналі Lancet звіт про його лікування.

«Одним з найбільш унікальних моментів цього звіту було те, що при госпіталізації до «Шаріте» на шкірі пацієнта N було виявлено п’ять видів найрізноманітніших бактерій із множинною стійкістю до більшості антибіотиків. Тобто він цими бактеріями ухитрився інфікуватися за дві доби перебування в омській реанімації. Розумієте, про що це говорить?» — сказав Комаровський.

Він зазначив, що в реанімаційних відділеннях всього Радянського союзу антибіотики «ллються рікою».

«Там прямо острови селекції антибіотикорезистентних бактерій. Це страшна проблема, тому що у нас безконтрольне застосування антибіотиків — це просто катастрофа. Пацієнт потрапляє в реанімацію вже пролікований трьома-чотирма препаратами. Його немає чим лікувати просто», — розповів медик.

Він також назвав ситуацію з виявленими у Навального бактеріями «однією з найцікавіших історій, яка буде ще обговорюватися».

«Яка в медичних колах набагато цікавіше того, хто за ким стежив і хто кого хотів убити», — сказав Комаровський.

 

Раніше Навальний продемонстрував сліди на шиї, які залишилися після катетера під час використання ШВЛ.

До цього, прийшовши в себе в клініці «Шаріте», Навальний не розумів, як розмовляти і не впізнавав людей.

Також президент України Володимир Зеленський засудив замах на життя російського опозиціонера.

Путін про отруєння Навального: та кому цей пацієнт потрібен?

Фото: скріншот відео

Lifestyle