Команда Байдена має намір поставляти Україні летальні озброєння

20 января 2021, 17:11 | Головне

Кандидат на пост держсекретаря США заявив, що писав про це в газеті ще три роки тому.

Кандидат на пост державного секретаря в адміністрації обраного президента США Джозефа Байдена Ентоні Блінкен підтримує ідею військової допомоги Україні в формі надання американських летальних озброєнь. Про це він заявив, виступаючи в комітеті із закордонних справ Сенату Конгресу на слуханнях з розгляду своєї кандидатури, які транслювалися на сайті відомства.

«Я підтримую надання цієї оборонної допомоги Україні у вигляді озброєнь. Насправді, я саме про це писав у газеті The New York Times приблизно три роки тому», — сказав Блінкен.

Потенційному держсекретареві було поставлено питання в зв’язку з тим, що надання Україні озброєнь з боку США почала адміністрація залишає свою посаду президента республіканця Дональда Трампа, в той час як адміністрація його попередника демократа Барака Обами цього не робила.

«Одна з речей, яку Конгрес зробив одноголосно — це те, що ми виділили 300 мільйонів доларів для надання Україні летальної зброї», — похвалився Блінкен.

Відзначимо, що Канада відмовилася надати Україні летальну зброю на безоплатній основі.

Нагадаємо, що на сьогоднішній день п’ять східноєвропейських країн поставляють в Україну летальну озброєння.

Раніше повідомлялося, що в 2021 році Сполучені Штати Америки продовжать продаж Україні переносних протитанкових ракетних комплексів системи Javelin і патрульних катерів.

На навчаннях в присутності Зеленського не спрацював комплекс Javelin

Фото: Nachedeu

Lifestyle