Грузія не пустила українських депутатів на вибори

30 октября 2020, 21:55 | Новини

Нардепів запросила партія Саакашвілі, і вони були зареєстровані на сайті грузинської ЦВК.

Делегацію з 30 українських нардепів не впустили до Грузії на парламентські вибори, які відбудуться 31 жовтня. Про це повідомила в Facebook депутат від партії «Слуга народу» Єлизавета Ясько.

До цього делегацію запросила в якості спостерігачів партія глави Виконкому реформ України Михайла Саакашвілі «Єдиний національний рух». Також нардепів зареєстрували на сайті грузинської ЦВК.

«Близько 30 народних депутатів України з трьох фракцій запланували візит в країну, щоб бути спостерігачами в ході голосування. Однак сьогодні вночі ми були проінформовані, що грузинська влада скасувала (або не надала?) Дозвіл на прийом літака з України», — написала Ясько.

Вона додала, що «щиро засмучена» через скасування поїздки, так як вільні і демократичні вибори в Грузії важливі для стабільності в «нашому регіоні».

«Таке рішення викликає жаль, оскільки прозорість виборчих процедур — основа демократії. Це прозорість і, як наслідок, довіру до результатів виборів, в тому числі забезпечують спостерігачі», — зазначила нардеп.

Ясько назвала інцидент з блокуванням участі українських парламентаріїв «прикрим» і дає приводи для занепокоєння. Вона закликала чинну владу Грузії дотримуватися європейських виборчих стандартів, законів і Конституції.

Також Ясько написала, що приліт спостерігачів з «дружньої країни-партнера» повинен був бути ще одним проявом співпраці держав. За її словами, це стало б доповненням до історично теплим відносинам і поділом загальних викликів безпеки «у вигляді окупації частин територій Росією».

«Втім, на жаль, сьогоднішнє рішення йде врозріз з цими раціональними міркуваннями. Незважаючи ні на що, українці підтримують грузинський народ і демократію в цій чудовій країні», — написала депутат.

Крім того, вона висловила готовність України працювати з демократично обраним майбутнім парламентом Грузії «незалежно від конфігурації більшості і прізвища прем’єр-міністра».

Раніше повідомлялося, що актор Вахтанг Кікабідзе очолив список партії Саакашвілі на виборах у Грузії.

До цього Саакашвілі заявив, що погодився зайняти пост прем’єр-міністра Грузії «на стабілізаційний період» в разі перемоги опозиції на парламентських виборах 31 жовтня.

Також політик вирішив суміщати роботу в Україні з виборами в Грузії. 

Саакашвілі: «Грузія зникне як країна».

Фото: Getty Images

топ читаемых
топ читаемых
Видео
Lifestyle