Газ зі сховищ України на 100 млрд рублів виявився в заставі у російської НКО

13 января 2021, 22:36 | Головне

Активи українського бізнесмена Дмитра Фірташа, включаючи газ на суму майже 100 млрд рублів, знаходяться в заставі у російського некомерційного «Фонду промислових активів».

Російська некомерційна організація «Фонд промислових активів» тримає в заставі активи українського бізнесмена Дмитра Фірташа, включаючи акції підконтрольних йому компаній і природний газ розрахункової вартістю майже 100 млрд рублів. Це випливає з останньої доступної звітності фонду за 2019 рік, повідомляє РБК.

«Фонд промислових активів» отримав забезпечення за кредитом, наданим холдингу Ostchem Holding Limited, що входить до Group DF Фірташа. Вони включають акції кіпрських компаній Alandero Investments (володіє 100% Морського спеціалізованого порту Ніка-Тера на Чорному морі. — Прим. Ред.), Ostchem Distribution, Ostchem Enterprises, Ostchem Holding Limited, Ostchem International, Ostchem Investments, Ostchem Resources, Ostchem Ventures, PLG UA Limited, Spodola Ventures, українських підприємств «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот», «Украгро НПК», ПАТ «Азот», «Рівнеазот», «Стирол», швейцарської NF Trading AG (трейдер мінеральних добрив. — Прим. ред.), естонської Nitrofert AS.

Ці активи, закладені в «Фонді промислових активів», відносяться до бізнесу Ostchem по виробництву, дистрибуції та транспортуванні азотних добрив. Комбінат «Стирол» розташований на території «ДНР» і не функціонує з 2014 року.

Крім акцій компаній, в заставі у «Фонду промислових активів» числиться природний газ, що належав хімічним підприємствам Ostchem. Його розрахункова вартість становить понад 98 млрд руб.

Також компанія Фірташа «Концерн Стирол» в суді домоглася стягнення з «ВОГ Трейдинг» 598 мільйонів гривень.

Перед цим Верховний суд України поновив арешт всього рухомого і нерухомого майна підприємства «Рівнеазот», яке належить Фірташу. Згідно з постановою, суд відновив і арешт рахунків заводу в банках «Кліринговий дім» і «Альянс».

Раніше в НКРЕКУ заявили, що подорожчання газу в Україні пов’язане із зростанням його ціни на європейських ринках.

Шмигаль анонсував швидке зниження цін на газ

Фото: Infonews.org.ua

Статьи по теме
У Раді Європи висловили співчуття через пожежу в Харкові У Раді Європи висловили співчуття через пожежу в Харкові
22 января 2021, 12:49 | В світі
У Харкові горить будинок престарілих: 15 загиблих У Харкові горить будинок престарілих: 15 загиблих
21 января 2021, 18:34 | Важливе
Теракт в Багдаді: більше 20 загиблих (фото, відео) Теракт в Багдаді: більше 20 загиблих (фото, відео)
21 января 2021, 12:51 | Головне
Нардеп-гуморист став губернатором Черкаської області Нардеп-гуморист став губернатором Черкаської області
20 января 2021, 22:07 | Головне
Команда Байдена має намір поставляти Україні летальні озброєння Команда Байдена має намір поставляти Україні летальні озброєння
20 января 2021, 17:11 | Головне
Нам холодно, але ми потерпимо: депутати Партії Шарія вийшли під міськадміністрації «без одягу» Нам холодно, але ми потерпимо: депутати Партії Шарія вийшли під міськадміністрації «без одягу»
20 января 2021, 12:05 | Головне
Кремінь згадав Остапа Бендера, коментуючи заклики обходити мовний закон Кремінь згадав Остапа Бендера, коментуючи заклики обходити мовний закон
19 января 2021, 22:01 | Головне
Тупицький прокоментував недопуск до будівлі КСУ Тупицький прокоментував недопуск до будівлі КСУ
19 января 2021, 17:19 | Головне
Lifestyle