Держдума РФ прийняла заяву про утиски російськомовних в Україні

20 января 2021, 22:19 | Новини

Депутати російського парламенту заявили, що «глибоко стурбовані новими гоніннями на російську мову на Україні».

Державна Дума Російської Федерації на пленарному засіданні прийняла заяву з приводу «утиски російської мови і росіян людей на Україні», закликавши ООН, ОБСЄ, ПАРЄ, РЄ «засудити цю порочну практику», а владу України — зупинитися. Документ опублікований на офіційному сайті Держдуми.

«Державна Дума Федеральних Зборів Російської Федерації вважає неприпустимими заборони і гоніння на російську та інші мови, які здійснюються в Україні під приводом захисту державної української мови. Депутати Державної Думи вимагають від влади України зупинити цю порочну практику і чекають від Організації Об’єднаних Націй, Організації з безпеки і співпраці в Європі, Ради Європи, Парламентської асамблеї Ради Європи, парламентів країн світу її засудження», — йдеться в документі.

Депутати Держдуми відзначили, що, «поважаючи фундаментальні права людини і підтверджуючи свою прихильність нормам міжнародного права, висловлюють глибоку стурбованість новими гоніннями на російську мову на Україні в зв’язку з вступом в силу чергових заборон на його використання відповідно до закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Депутати також наголосили, що законодавча практика України суперечить конституції країни, яка гарантує «вільний розвиток, використання і захист російської мови» і «право на навчання рідною мовою».

Крім того, парламентарії заявляють, що ставлення до прав і свобод російського і російськомовного населення в Україні є «основоположним для визначення державної зовнішньої політики Російської Федерації».

Відзначимо, що на Закарпатті всі рішення органів місцевого самоврядування про функціонування регіональних мов визнані що втратили силу.

Раніше повідомлялося, що накладати штрафи за порушення вимог Закону про мову почнуть з 16 липня 2022 року

До цього повідомлялося, що в Одесі через мову націоналісти загрожували єврейському ресторану.

Кремінь пояснив, як поскаржитися на офіціантів і продавців, які говорять російською

Фото: duma.gov.ru

Lifestyle