Cтефанчук пояснив, як переведення годинників допоможе проти російської агресії

14 октября 2020, 13:17 | Головне

Перший віце-спікер Верховної Ради впевнений, що, без протистояння Росії в цьому напрямку, Україна не зможе ідентифікувати єдину територію.

Перший заступник спікера Верховної Ради Руслан Стефанчук пояснив, навіщо Україні переходити на поясний час, і як цей перехід допоможе ідентифікувати єдину територію країни. Про це він розповів в коментарі для Шарій.net, опублікованому на Youtube.

«Справа в тому, що природний для України час — це поясний час. Поясний час — це зимовий час. Але, знову ж таки, закон прописаний таким чином, що дозволяє за результатами обговорень вибрати той час, який буде найбільш природним для України», — зазначив Стефанчук у відповідь на питання про те, на який саме час планується переходити.

Також віце-спікер Верховної Ради попросив не акцентувати увагу на спрямованості переходу на новий час протидії «російської агресії», оскільки це тільки один з аргументів.

«Піднялася велика буча. А мені цікаво, чому цієї бучі не було, коли в Російській Федерації прийняли закон, де Крим перевели на російський час? Я уважно простежив за цим. Ті, хто зараз багато говорить, в той час зберігали спокій», — обурився Стефанчук.

Заступник голови парламенту підкреслив, що проти України ведеться «гібридна війна», в тому числі шляхом прив’язки за різними маркерами: часовим, мовним та іншим.

«Якщо ми не будемо протистояти, в тому числі в цьому напрямку, ми не зможемо ідентифікувати єдину територію України і не зможемо поширити на неї єдиний час. До речі, Україна — це унікальна країна, яка на 95 відсотків знаходиться у другій часовій зоні. Тому такі речі, вони більше маркери», — обґрунтував свою позицію Стефанчук.

Перший віце-спікер зазначив, що мова не йде про якісь військові атаки, а виключно про ментальні речі.

«Ми повинні розуміти, що на всю територію України, зберігаючи її ідентичність, ми повинні поширювати єдині маркери, в тому числі часові. Ще раз кажу, це все свідомо перекручується. Для нас пріоритет один — біологічні ритми людських годин не повинні зазнавати постійного впливу», — зазначив Стефанчук.

Також парламентарій порадив усім, хто не вірить у поясний вплив часу, вивчити роботи лауреатів Нобелівської премії 2017 року, яку вручили якраз за обгрунтування біологічного годинника.

«Ми йдемо шляхом того, що ми спостерігаємо, як це відбувається в Європі, і нам дуже важливий меседж, пов’язаний з європейською інтеграцією, з європейським баченням. Ще раз кажу, я не ставлю це як фетиш. Що мене влаштовує в Європейському союзі? Рівень стандартів життя. Що мене влаштовує в НАТО? Рівень стандартів життя. І тому я хочу зробити все для цього», — прокоментував Стефанчук ситуацію при якій в України і непідконтрольних територій на Донбасі буде різний час.

Підсумовуючи, заступник голови парламенту запевнив, що «час — це символізм, час — це єдиний не відновлюваний ресурс, який у нас є», а тому потрібен закон, який закріплює поясний час.

Нагадаємо, Стефанчук зареєстрував законопроект «Про обчислення часу в Україні», яким передбачається встановлення в Україні єдиного часу по Києву і відмова від сезонного переведення годинників.

Нагадаємо, Європейський парламент проголосував за відмову від практики переходу на літній та зимовий час в Євросоюзі з квітня 2021 року.

Також Стефанчук заявив, що команда президента України Володимира Зеленського за перший рік при владі виконала близько 20% передвиборних обіцянок.

Стефанчук: весна прийшла, час відповідати.

Фото: Шарій.net

Lifestyle