Чеки на 1488 євро: у Словаччині депутата засудили до в’язниці за пропаганду нацизму

13 октября 2020, 22:41 | Новини

Суд довів, що політик діяв навмисно і усвідомлював сенс зашифрованого нацистського гасла.

У Словаччині Спеціалізований кримінальний суд міста Пезинок засудив до чотирьох років і чотирьох місяців в’язниці депутата, лідера крайньої правої націоналістичної партії L’SNS Маріана Котлебу за пропаганду нацизму. Про це повідомляє Aktuality.

За даними видання, це перший подібний випадок в історії країни.

Як встановило слідство, в 2017 році Котлеба публічно виписав трьом малозабезпеченим сім’ям чеки на символічну суму в 1 488 евро. Прокуратура розцінила такі дії як екстремізм, так як дане число вважається кодовим гаслом нацистів.

Зокрема, в числі 14 зашифровані слова члена організації білих сепаратистів «The Order» Девіда Лейна про необхідність захистити «існування нашого народу і майбутнє для білих дітей», а також красу «білої арійської жінки».

При цьому 88 означає закодоване нацистське вітання в Третьому рейху «Heil Hitler!» (В перекладі з нім. — «Хай живе Гітлер!»). При цьому буква «H» в латинському алфавіті за рахунком восьма, також 88 «заповідей» є у Лейна.

Суддя вважає, що депутат продемонстрував театральний жест, метою якого була не допомога, а привернення уваги до кодового гасла.

Експерти відзначили, що він діяв навмисно і усвідомлював значення числа.

Крім того, свідки повідомили про інтернет-магазин, яким раніше володів Котлеба з братами. За їх словами, покупцям, які купили товари на суму понад 1 488 крон, дарували балончик зі сльозогінним газом.

Також повідомляється, що від імені партії Котлеба на рахунок хокейного клубу перевели: €1488.

12 жовтня суд визнав Котлебу винним у пропаганді ідеології, яка спрямована на придушення громадянських прав і демократії.

У той же час сам лідер політсили має намір оскаржити вирок у Верховному суді Словаччини, а поки що він залишається на волі до розгляду апеляції.

Раніше прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков звинуватив українських розробників у пропаганді нацизму через комп’ютерну гру.

До цього в Бундестазі висловили підтримку прихильникам Партії Шарія та закликали владу України боротися з нацизмом.

Також в київському торговому центрі з’явилася велика свастика.

Голова філії «Просвіти» закликав українок не любити «жидів, москалів і негрів»  

Фото: TASR

топ читаемых
топ читаемых
Видео
Lifestyle