Чехія запустила продовження ПП-2

8 января 2021, 13:46 | Головне

Будівництво газопроводу Capacity4Gas почалося в 2017 році і обійшлося в 540 мільйонів євро.

У Чехії був введений в експлуатацію газопровід Capacity4Gas, який з’єднує країну з німецьким газопроводом EUGAL, що є наземним продовженням «Північного Потоку — 2». Про це заявила чеська компанія NET4GAS на своєму офіційному сайті.

«Компанія NET4GAS з радістю інформує, що почала експлуатацію нового 150-кілометрового газопроводу високого тиску, побудованого в рамках проекту Capacity4Gas», — йдеться в повідомленні.

Газопровід протяжністю в 150 кілометрів починається на кордоні Чехії з німецької Саксонією, де він з’єднаний з трубопровідної магістраллю EUGAL — наземним продовженням «Північного потоку — 2», що тягнеться з балтійського узбережжя Німеччини.

Він закінчується на заході Чехії в газовому розподільчому центрі неподалік від кордону з німецькою Баварією. Там він з’єднаний з центрально-європейським газопроводом MEGAL, який тягнеться від баварського Вайдхаусу до Медельсхайма на германо-французькому кордоні.

За даними компанії-оператора, максимальна пропускна здатність газопроводу становить 27,5 мільярда кубометрів газу в рік.

У селі Отвіце неподалік від Хомутова була споруджена газокомпресорна станція для підвищення тиску газу, яке він втрачає за багато кілометрів шляху. Будівництво газопроводу почалося в 2017 році і обійшлося в 540 мільйонів євро.

Нагадаємо, починаючи з 15 січня 2021 року російський трубоукладальне судно «Фортуна» поновить укладання труб по двох паралельних гілок газопроводу «Північний потік — 2» у виключній економічній зоні Данії.

Нагадаємо, з 5 грудня в німецьких водах поновлено укладання труб газопроводу «Північний потік — 2».

Відзначимо, що в серпні 2020 року стало відомо, що російська компанія «Межрегіонтрубопроводбуд» не має наміру брати участь у добудуванні газопроводу «Північний потік — 2» за допомогою трубоукладальної баржі «Фортуна».

У Кремлі назвали санкції США проти ПП-2 рейдерством.

Фото: Twitter

Lifestyle