Азаров розповів про остаточне скасування санкцій ЄС проти нього

29 декабря 2020, 16:55 | Новини

Захист політика надавала Євросоюзу докази того, що справи були сфабриковані.

Екс-прем’єр України Микола Азаров зі своїми адвокатами представив рішення П’ятої палати Суду ЄС про остаточне скасування санкцій щодо нього. Про це стало відомо на прес-конференції у Відні.

Азаров зазначив, що в березні 2014 роки ЄС ввів санкції проти нього за пропозицією представників Кабміну безпідставно і з політичних причин. Причиною обмежувальних заходів стали звинувачення в розкраданні держкоштів. У той же час проти Азарова не було заведено жодної кримінальної справи.

«Тому, коли санкції були введені, Порошенко дав вказівку Генпрокуратурі знайти хоч якісь справи, порушити кримінальні справи, щоб обґрунтувати ці санкції. І справи почали вигадувати. Просто вигадувати. Я знаю, що Порошенко особисто вимагав від Генпрокуратури порушення справи проти мене», — заявив політик.

Азаров уточнив, що всі справи порушували проти нього як голови уряду. За словами екс-прем’єра, фіктивне справу щодо нього ведеться близько семи років.

«Перші санкції, які вводилися, були прийняті на основі простої папірці з прізвищами, проти кого їх потрібно вводити», — зазначив екс-прем’єр.

За його словами, щорічно Рада ЄС, замість того, щоб розібратися в ситуації, повторювала аргументи київської прокуратури.

«Наша команда надавала в ЄС докази того, що справи були сфабриковані. Однак всі ці аргументи Радою ЄС відкидалися, але суд ЄС завжди уважно розглядав ці аргументи, в дискусіях з представниками Євросоюзу, і приймав рішення про юридичну нікчемність наведених аргументів. Ці рішення суду підтримували переконаність в тому, що рано чи пізно мені вдасться довести мою правоту», — заявив Азаров.

При цьому політик вважає, що Петро Порошенко є головним організатором переслідувань в його відношенні і особисто вимагав від ГПУ порушення справи проти нього. Екс-голова Кабміну допускає, що Порошенко міг образитися на нього за звільнення з посади голови Мінекономіки і мститися за це.

«На вершині переслідувань стояв Порошенко. Він мстива людина. Це була помста з того моменту, коли він працював міністром в моєму уряді. Я неодноразово звертав увагу на його незадовільну роботу і згодом наполіг на його зняття з посади», — повідомив Азаров.

Його адвокат Габріель Ланськи заявив, що кожна санкція, висунута проти політика, грунтувалася на заявах режиму Порошенко. Захист екс-прем’єра кожен раз вказувала на необгрунтованість процедур, відсутність доказів і порушення принципів судочинства.

«Ми дотримувалися думки, що ЄС не може приймати замовлення, так званий замовлення третіх країн. Я це завжди називав атомною зброєю проти демократії в Євросоюзі. Тому що 500 мільйонів жителів Євросоюзу можуть залишитися безправними, якщо на підставі заяв третіх країн вводити санкції», — зазначив Ланськи.

Раніше СБУ звинуватила Азарова в финансировании дестабилизации Украины.

До этого Совет ЕС снял санкции в фінансуванні дестабілізації України.

До цього Рада ЄС зняв санкції з Миколи і Олексія Азарових, колишнього першого віце-прем’єра Сергія Арбузова і Едуарда Ставицького.

Ми обов’язково повернемося в Україну, — Азаров

Фото: file.liga.net

Lifestyle