Антитіла до коронавірусу зберігаються чотири місяці — вчені

13 октября 2020, 14:26 | Новини

Вчені вивчили дані 39 сімей, в яких були виявлені випадки коронавірусу.

Дослідники Відомства охорони здоров’я і соціального розвитку THL і міста Гельсінкі з’ясували, що антитіла, які утворилися в організмі в результаті коронавірусної інфекції, зберігаються чотири місяці. Про це повідомляє видання YLE.

За словами керівника дослідження Меріт Мелін, отримані результати підтверджують інформацію про те, що антитіла та можливий імунітет, викликані природною інфекцією, зберігаються як мінімум протягом чотирьох місяців.

Практично у всіх інфікованих протягом першого місяця зараження вироблялися антитіла, які були виявлені і через чотири місяці.

У свою чергу, згідно з дослідженням, коронавірус може бути рецидивуючим, і симптоми при повторному зараженні можуть бути більш серйозними.

Американські вчені вивчили кілька випадків повторного зараження. Наприклад, у США чоловік протягом 48 днів заразився двома окремими коронавірусними інфекціями, причому вдруге хвороба протікала важче.

Дослідники також підкреслюють, що необхідні подальші дослідження для більш точного визначення тривалості імунітету. Крім того, потрібно з’ясувати, чому при повторному зараженні з’являються більш серйозні симптоми.

Однак дослідники відзначають, що в світлі наявних зараз даних випадки повторного зараження зустрічаються рідко.

Раніше американська компанія Johnson & Johnson заявила про призупинення клінічних випробувань вакцини від коронавірусау через різке погіршення стану здоров’я одного з добровольців.

Відзначимо, що менше половини громадян України готові зробити щеплення від коронавірусу безкоштовною вакциною, схваленою Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Також прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що умови поставки російської вакцини від коронавірусу в Україну, якщо така відбудеться, залежатимуть від запиту Києва.

У Києві за час пандемії звільнилося 20-25% медиків.

Фото: kubnews

Lifestyle